Home WiadomościZ kraju Pożegnania: siostra Czesława Czerkawska

Pożegnania: siostra Czesława Czerkawska

Redakcja

W dniu 16 listopada 2019 r., w  Święto Matki Bożej Ostrobramskiej – Matki Bożej Miłosierdzia, Pan  powołał  do siebie Siostrę Czesławę Czerkawską ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo, w 66 roku życia i 44 roku powołania. 

Siostra Czesława urodziła się w  ziemi Chełmskiej, w Annopolu, w pobożnej i gorliwej rodzinie. Pochodziła z rodziny wielodzietnej i już od dziecka uczyła się  trudu i radości  życia we wspólnocie.

W ostatnim okresie życia Siostra  Czesława  bardzo cierpiała na ciężką chorobę nowotworową. Siostry, szczególnie w Domu Prowincjalnym, pamiętają te ostatnie dni   zmagania i wielkiego cierpienia.  Towarzyszyły Jej wszystkie modlitwą i pomocą. Towarzyszyła też jej Rodzina.

Siostra Czesława  całe swoje życie uczyniła  darem dla Boga, aż do końca, według Jego myśli i zamierzeń. I oddała się pod opiekę Maryi. Zawsze o tym mówiła i pisała, że jedynym jej pragnieniem jest oddanie się dobremu Bogu do końca,  na Jego wyłączną służbę. 

Siostra Czesława budowała wszystkich swoim oddaniem i dobrocią, była  bardzo  pracowita i odpowiedzialna za powierzone zadania. Wszędzie dokładna, precyzyjna, dobrze zorganizowana. Ale co najważniejsze- miała wielki dar  bliskości  ze  współpracownikami i innymi napotkanymi ludźmi. Na pozór nieśmiała, potrafiła dostrzec najmniejszą potrzebę drugiego. Miała też łaskę delikatnego humoru i patrzenia na pewne sprawy z dystansem. Łaskę  właściwego  oceniania spraw i sytuacji. Jej prostota rozbrajała  wszystkich. 

Siostra Czesława  dobrze  zrozumiała   Konstytucje Zgromadzenia, które mówią, że
„okiem wiary widza Chrystusa w Ubogich, a Ubogich w Chrystusie i służą Mu w Jego cierpiących członkach „ ze współczuciem, słodyczą, serdecznością, poszanowaniem i pobożnością”. 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda