Home WiadomościZ kraju Pożegnania: Zmarł Ojciec Józef Przybylak OFM

Pożegnania: Zmarł Ojciec Józef Przybylak OFM

Redakcja

We wtorek 11 lutego2014 r., po długiej chorobie, w Szpitalu w Krakowie odszedł do Pana śp. o. Józef Przybylak OFM. Żył 62 lata, w Zakonie 43 lata, jako kapłan 36 lat.

Śp. o. Józef Przybylak OFM, syn Stefana i Urszuli zd. Chojnackiej, urodził się 19 lutego 1952 roku w Grudziądzu (woj. kujawsko – pomorskie), diecezja płocka. W 1971 r. ukończył Technikum Chemiczne i Elektryczne w Grudziądzu; do Zakonu Braci Mniejszych wstąpił 30 sierpnia 1971 r. w Przemyślu. Pierwszą profesję zakonną złożył 31 sierpnia 1972 r. w Przemyślu, profesję uroczystą 4 października 1976 r. w Krakowie. W 1978 r. ukończył studia na Instytucie Filozoficzno – Teologicznym Księży Misjonarzy w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk biskupa Juliana Groblickiego w dniu 20 maja 1978 r. w Krakowie.

Pełnił posługę duszpasterską jako gwardian, ekonom oraz wikariusz parafii i domu w klasztorach: w Krakowie – św. Kazimierza, Brodnicy, Koninie, Przemyślu, Kazimierzu Dolnym, Pińczowie, Włocławku, Bieczu, Wieliczce i Kętach. Był Kustoszem Sanktuarium Zwiastowania NMP w Kazimierzu Dolnym, a także Asystentem Regionalnym Franciszkańskiego Zakonu Świeckich Regionu Przemyskiego oraz Regionu Warszawskiego. Od lipca 2008 r. należał do Wspólnoty św. Antoniego w Warszawie.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w Sanktuarium św. Kazimierza w Krakowie przy ul. Reformackiej 4, w poniedziałek 17 lutego o godz. 11.00. Ceremonie pogrzebowe na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie /początek brama główna cmentarza o godz. 13.00/.

Polecajmy Panu Bogu śp. o. Józefa w naszych modlitwach.

Za: www.ofm.krakow.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda