Poznańscy dominikanie zorganizowali marsz „Kochajmy Dzieci”

Kilkaset osób: dzieci i rodziców przeszło 25 marca z kościoła ojców dominikanów w Poznaniu w radosnym marszu życia pod hasłem „Kochajmy Dzieci” w ramach obchodów Dnia Świętości Życia.

Uczestnicy manifestacji wzięli najpierw udział we Mszy św., którą w kościele Matki Bożej Różańcowej odprawił o. Marek Kosacz. Nawiązując w homilii do obecności w świątyni rodziców ze swoim dziećmi, wskazał na „znak dojrzewania do pięknej wiary i do pięknej miłości do Pana Boga w rodzinie”.

W czasie liturgii modlono się za poszanowanie ludzkiego życia i „za wszystkie dzieci, by rosły zdrowe i szczęśliwe, by dobrze się rozwijały”. Proszono również Boga „za tych, którzy bardzo chcą mieć dzieci, aby się nimi cieszyli i mogli być rodzicami”.

Po Mszy rodzice, trzymając swoje pociechy za ręce, a niektórzy niosąc je na ramionach bądź pchając w wózkach, przeszli na pobliski plac Adama Mickiewicza. Podczas przemarszu grała orkiestra dęta, a uczestnicy manifestacji wymachiwali kolorowymi chorągiewkami z napisem: „Kochajmy Dzieci”.

Na placu Mickiewicza do dominikańskiej manifestacji dołączyli uczestnicy „Marszu dla Życia”, który wyruszył z kościoła św. Marcina. Maszerująca w nim grupa młodych ludzi ze Szczecina niosła dwustumetrowy transparent z przepisaną ręcznie watykańską instrukcją „Donum vitae” z 1987 roku o „szacunku dla rodzącego się życia ludzkiego i o godności jego przekazywania”.

„Chcemy zaświadczyć i pokazać, że są ludzie, którym zależy, aby życie było chronione od poczęcia – mówiła Anna Dyndul z poznańskiej Fundacji „Głos dla Życia”, która współorganizowała „Marsz dla Życia”.

Pod znajdującym się na placu Mickiewicza pomnikiem Wieszcza uczestnicy obu marszów wzięli udział w festynie. O. Kosacz odmówił w intencji dzieci specjalną modlitwę do św. Jacka Odrowąża, założyciela polskich dominikanów.

Marsz „Kochajmy dzieci” od 18 lat organizuje Duszpasterstwo Rodzin działające przy kościele poznańskich dominikanów. Manifestacja odbywa się każdego roku w niedzielę, która wypada w sąsiedztwie obchodów Dnia Świętości Życia, związanego z uroczystością Zwiastowania Pańskiego.

Za: www.dominikanie.pl.