Home WiadomościZ kraju Prowincjał jezuitów o. Tomasz Ortmann SJ w wywiadzie dla portalu wPolsce.pl

Prowincjał jezuitów o. Tomasz Ortmann SJ w wywiadzie dla portalu wPolsce.pl

Redakcja

Przełożony Prowincji Wielkopolsko-Mazowieckiej Towarzystwa Jezusowego, o. Tomasz Ortmann SJ, w wywiadzie dla internetowej telewizji wPolsce.pl, który został opublikowany w niedzielę, 30 maja, nawiązuje do nawrócenia św. Ignacego i do rozpoczętego w tym miesiącu Jubileuszowego Roku Ignacjańskiego. Prowincjał tłumaczy, że jezuitom chodzi o to, by cały ten jubileusz, w którym obchodzimy 500 lat od nawrócenia Ignacego, nie skupiał się jedynie na celebracjach, ale by prowadził do autentycznego nawrócenia.

Nawrócenie Ignacego rozpoczęło się od momentu, gdy został ranny w bitwie pod Pampeluną i musiał spędzić wiele miesięcy w łóżku. Ten czas rekonwalescencji Ignacego Loyoli, który doprowadził go do nawrócenia, porównuje o Prowincjał Tomasz Ortmann SJ do lockdownu, który może stać się dzisiaj okazją do naszego nawrócenia.

Wyjaśnia, czym są ćwiczenia duchowe, jakie pozostawił Kościołowi założyciel zakonu jezuitów oraz na czym polega specyfika Towarzystwa Jezusowego; jakie znaczenie ma czwarty ślub posłuszeństwa papieżowi w sprawach misji, jaki jezuici składają oraz jakimi zasadami kierują się spadkobiercy Ignacego Loyoli wychowani na ćwiczeniach duchowych i jakie zadania obecnie przed nimi stoją.

Zachęcamy do wysłuchania wywiadu:

Za: jezuici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda