Home WiadomościZ kraju Redemptoryści: Dzień modlitw o beatyfikację o. Bernarda Łubieńskiego

Redemptoryści: Dzień modlitw o beatyfikację o. Bernarda Łubieńskiego

Redakcja

Redemptoryści w Polsce przeżywają 10 stycznia kolejny dzień modlitw o beatyfikację Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego. Podczas dzisiejszych Eucharystii przybliżają wiernym osobę o. Bernarda i zachęcają do modlitwy o łaski przez jego wstawiennictwo. Jest to jeden z wymiarów przygotowania do obchodów 80. rocznicy śmierci o. Łubieńskiego, która przypada 10 września 2013 r.

O. Bernard Łubieński, który najbardziej przyczynił się do powrotu redemptorystów na polskie ziemie, swój zachwyt nad darem wiary wyrażał takimi słowami: „O wielki, święty darze wiary, jakim skarbem jesteś dla naszych dusz!”. Do ukończenia jego procesu beatyfikacyjnego konieczne jest stwierdzenie przynajmniej jednego cudu, zdziałanego przez Boga za wstawiennictwem o. Bernarda, który można wyprosić jedynie dzięki modlitwie pełnej wiary i ufności. Doczesne szczątki Sługi Bożego spoczywają w kościele św. Klemensa na Woli w Warszawie, który jest szczególnym miejscem rozwoju jego kultu. Świadectwa o łaskach otrzymanych za jego przyczyną prosimy zgłaszać do wicepostulatora sprawy beatyfikacji na adres: [email protected] Pod ten adres można też zwracać się z prośbą o potrzebne informacje, obrazki z modlitwą o uproszenie łask oraz biuletyn „Apostoł Polski” przybliżający życie i duchowość o. Łubieńskiego.

o. Sylwester Cabała CSsR


MODLITWA O UPROSZENIE ŁASK ZA PRZYCZYNĄ SŁUGI BOŻEGO O. BERNARDA ŁUBIEŃSKIEGO ORAZ O JEGO BEATYFIKACJĘ

Boże, który Sługę Twego, Bernarda, obdarzyłeś apostolskim zapałem i mocą ducha w niesieniu krzyża, spraw prosimy, aby ten, który dla prowadzenia ludzi do Królestwa Prawdy i Miłości oddał całe swoje życie, doznawał czci świętych wśród wiernych Twojego Kościoła i był naszym orędownikiem u Ciebie. Udziel nam za jego przyczyną łaski …, której obecnie szczególnie potrzebujemy. Prosimy Cię o to przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Więcej na: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda