Redemptoryści: Warsztaty homiletyczne w Tuchowie

W dniach 3 – 5 listopada 2014 r. w Tuchowie k. Tarnowa odbyły się kolejne warsztaty homiletyczne dla misjonarzy redemptorystów, którzy przez cały kolejny rok duszpasterski będą w prowadzonych rekolekcjach adwentowych, wielkopostnych i innych zwracać szczególną uwagę na temat tego roku: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.

Gościem tegorocznych warsztatów był ks. prof. dr hab. Janusz Królikowski, dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Tarnowie. W swoich konferencjach wskazał na zasadnicze wymiary i pola nawrócenia człowieka: droga metanoi człowieka w życiu osobistym odpowiedzią na dramat grzechu, nawrócenie a posługa w Kościele, odbudowanie relacji owocem nawrócenia w życiu rodzinnym i społecznym oraz nawrócenie w budowaniu Kościoła. Teologiczne rozważania i dyskusje były inspiracją do prac w grupach, gdzie wypracowywano konkretne schematy kazań rekolekcyjnych dla młodzieży i dorosłych. Obecny był także Wikariusz Prowincjała o. Piotr Chyła, który wskazał na owocność takich zjazdów i warsztatów w ostatnich kilkunastu latach, i potwierdził konieczność ich organizowania w przyszłości.

W warsztatach wzięło udział 35 ojców, a zorganizowane zostały przez Sekretariat Misji i Rekolekcji Prowincji Warszawskiej Redemptorystów pod kierunkiem o. Stanisława Kiełbasy CSsR. W Tuchowie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej oraz WSD Redemptorystów. Nie zabrakło więc także czasu na wspólną modlitwę wraz z najmłodszym pokoleniem polskich redemptorystów przed Cudownym Obrazem Matki Bożej za parafie, do których wyjadą rekolekcjoniści oraz za zmarłych członków zgromadzenia.

o. Mariusz Mazurkiewicz CSsR, Tuchów

Za: www.redemptor.pl