Home WiadomościZ kraju Relacja z poznańskiej kapituły prowincjalnej Zakonu Braci Mniejszych

Relacja z poznańskiej kapituły prowincjalnej Zakonu Braci Mniejszych

Redakcja

franciszkanie.netPierwszy dzień Kapituły Prowincjalnej za nami. Po Mszy św. inaugurującej to braterskie spotkanie, Bracia deputowani spotkali się w godzinie miłosierdzia na pierwszej sesji. Odczytano wtedy dekret Ministra Generalnego, sprawdzono obecność wszystkich powołanych na Kapitułę, a także zatwierdzono regulamin obrad i wybrano moderatorów. Kolejnym punktem było odczytanie sprawozdania Wizytatora Generalnego O. Dymitra, a także sprawozdanie O. Filemona, naszego Prowincjała. Bogu niech bedą dzięki za ten piekny czas!

Zapraszamy rónież do obejrzenia krókiego przesłania czym jest kapituła i pewnej prośby przekazanej przez O. Dymitra, Prezesa Kapituły!

Więcej (zdjęcia i relacja z kolejnych dni Kapituły) na: www.franciszkanie.net


Drugi dzień Kapituły Prowincjalnej obfitował w obrady. Bracia kapitulni uczestniczyli w pięciu sesjach, podczas których wysluchali sprawozdań z działalności róznych agend naszej Prowincji. Stałym punktem progarmu były wspólne modlitwy i Eucharystia jako centralny punkt dnia.

Nadal zwracamy się z prośbą, którą wyraził o. Dymitr o modlitwę w intencji naszego braterskiego spotkania.

Więcej (zdjęcia i relacja z kolejnych dni Kapituły) na: www.franciszkanie.net


Dzisiejszy dzień jest wyjątkowy, ponieważ kulminacyjnym punktem są święcenia prezbiteratu i diakonatu, które otrzymają nasi Bracia. Udzieli ich Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański.

W związku z tym podniosłym wydarzeniem, Bracia Kapitulni uczestniczyli w spotkaniach tylko do południa. O 10:00 w kaplicy miała miejsce konferencja o. Sergiusza Bałdygi OFM z Prowincji Wniebowzięcia NMP. Następnie Bracia spotkali sie w grupach, aby w nich omówić tematy wynikające z konferencji o. Sergiusza. Wśród tematów poruszano: miłosierdzie i przebaczenie, peryferia zakonu, działalność ewangelizacyjno – duszpasterską, jak również zastanawiano się nad obrazem idealnego przełożonego.

Zapraszamy wszystkich na godz. 15:00 do naszej świątyni przy Placu Bernardyńskim w Poznaniu, gdzie odbędzie się uroczystość święceń. Naszych Braci, jak i całą Kapitułę, polecamy waszej modlitwie.

Więcej (zdjęcia i relacja z kolejnych dni Kapituły) na: www.franciszkanie.net

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda