Home WiadomościZ kraju Rowerami na Jasną Górę

Rowerami na Jasną Górę

Redakcja

110 osób uczestniczyło w czwartej pielgrzymce rowerowej z Radomia na Jasną Górę. Pątnicy dziękowali Bogu za dar wyniesienia na ołtarze bł. Jana Pawła II i księdza Jerzego Popiełuszki.

W skład tej grupy weszli m.in. członkowie Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej oraz kilkunastoosobowe grupy ze Zwolenia i Starej Błotnicy. W pielgrzymce po raz pierwszy uczestniczył Piotr Kurys, który pielgrzymował z grupą Akcji Katolickiej. – Cieszę się bardzo, że udało mi się dojechać na rowerze do Matki Bożej. Było dużo fantastycznych osób. Wspólna modlitwa na postojach, pomoc bratnia w trakcie drogi. Można było wypocząć aktywnie i duchowo. Cały czas zmagałem się z własnymi słabościami. Podjazdy na terenach górzystych dawały wiele do myślenia, jacy musimy być w życiu. Zachęcam wszystkich do praktykowania takich rekolekcji duchowych – powiedział pielgrzym.

Opiekę duszpasterską nad pielgrzymami sprawowało czterech kapłanów towarzyszących poszczególnym grupom. Pielgrzymi codziennie uczestniczyli we Mszy świętej, konferencjach, modlitwach. Tematami przewodnimi kolejnych dni i konferencji były: rodzina, Eucharystia, życie w świętości. – Miejscami modlitwy były mijane przez nas kościoły i sanktuaria, m.in. Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej, Matki Bożej Opiekunki we Włoszczowie, Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Gidlach i Sanktuarium o. Pio w Mstowie – opowiada Marta Matasek, uczestniczka pielgrzymki.

Trasa radomskiej pielgrzymki prowadziła przez Orońsko, Stąporków, Włoszczowę, Kurzelów, Gidle. – Niestety, nie wszystkim udało się do dotrzeć do celu. Groźne upadki, problemy zdrowotne i techniczne uszczupliły naszą grupę o kilka osób. Pamiętaliśmy o nich w naszych modlitwach, niosąc ich intencje wspólnie z naszymi – powiedziała Marta Matasek.

Organizatorem pielgrzymki był Maciej Kopyt. Patronat objęli: bp Henryk Tomasik, prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak oraz Bractwo Rowerowe. Pielgrzymka radomska była częścią VII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę, organizowanej przez ks. Jerzego Grochowskiego, pod patronatem Rady Episkopatu ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek.

rm / br, Radom

Za: www.ekai.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda