Home WiadomościZ kraju Rozpoczął się Międzyprowincjalny Miesiąc Odnowy w Konferencji Redemptorystów Europy

Rozpoczął się Międzyprowincjalny Miesiąc Odnowy w Konferencji Redemptorystów Europy

Redakcja

redemptor.plPo raz czwarty rozpoczął się Międzyprowincjalny Miesiąc Odnowy w Konferencji Redemptorystów Europy. Sześciu Współbraci odbywa przygotowanie do ślubów wieczystych w naszej redemptorystowskiej wspólnocie w Kostolnej na Słowacji od 4 lipca 2016 r.

Należą oni do trzech jednostek: Prowincji Rzymskiej, Warszawskiej i Wiceprowincji Bratysławskiej. Po raz pierwszy odbywa się to na Słowacji, w poprzednich latach uczestników gościł Tuchów. Jest to także pierwszy miesiąc odnowy po ostatnich decyzjach Przełożonego Generalnego odnośnie wspólnych etapów formacji podstawowej w Zgromadzeniu.

Należy przypomnieć, że bezpośrednie przygotowanie do profesji wieczystej jest szczególnym czasem formacji, a nie tylko prostym wprowadzeniem w ceremonię liturgiczną dla kandydatów już dopuszczonych do ślubów wieczystych. Jest to czas rozeznania i weryfikacji, który poprzedza ostateczną decyzję kandydata, jego pisemną prośbę i oficjalne dopuszczenie ze strony Zarządu (Wice)Prowincji (Ratio Formationis Generalis, nr 102).

Program przygotowania obejmuje wykłady i dyskusje o sprawach duszpasterskich, duchowości redemptorystowskiej oraz ludzkiego rozwoju na drodze zakonnej i kapłańskiej formacji. W tym roku do prowadzenia miesiąca odnowy zaproszono: o. Alfonso Amarante, Prowincja Neapolitańska (teologia moralna i Redemptoryści, charakterystyka duchowości redemptorystowskiej); o. Ronald McAinsh, Prowincja Londyńska (teologia Konstytucji CSsR); o. Juraj Gendiar SChP (relacje we wspólnocie zakonnej) o. Metod Lukáčik, Wiceprowincja Michalovce (dzień skupienia); o. Peter Hertel, Wiceprowincja Bratysławska (Rok Miłosierdzia – wyzwania dla Redemptorystów); o. Michal Zamkovsky, Wiceprowincja Bratysławska (Nowa Ewangelizacja; współpraca ze świeckimi); o. David Horáček i o. Jozef Michalčík, Wiceprowincja Praska (praca duszpasterska Redemptorystów z migrantami i z chorymi) oraz o. Jacek Zdrzałek, Koordynator KRE (piękno i wyzwania życia zakonnego, Konferencja Redemptorystów Europy).

Wykłady i modlitwy prowadzone są w trzech językach: włoskim, polskim i słowackim z tłumaczeniem symultanicznym. W czasie ostatniego tygodnia przygotowania uczestnicy udadzą się do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Udział w pierwszej części, do 16 lipca, bierze także ośmiu Współbraci, którzy składali śluby wieczyste dziesięć lat temu. Całość zakończy się 2 sierpnia.

o. Jacek Zdrzałek CSsR, Koordynator KRE/ Żródło:cssr-europe.com

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda