Home WiadomościZe Świata Do Wiednia przybyły relikwie bł. Piotra Jerzego Frassatiego

Do Wiednia przybyły relikwie bł. Piotra Jerzego Frassatiego

Redakcja

RVDo kościoła dominikanów w stolicy Austrii przywieziono dziś ciało bł. Piotra Jerzego Frassatiego. W orędziu na tegoroczny Światowy Dzień Młodzieży Papież Franciszek wskazał tego świeckiego katolika zmarłego w wieku 24 lat, członka trzeciego zakonu dominikańskiego, jako przykład zaangażowania w dzieła miłosierdzia.

4 lipca wieczorem, we wspomnienie bł. Piotra Jerzego Frassatiego, jego relikwie opuściły katedrę w Turynie, aby przez włoskie i austriackie Alpy, Wiedeń i Bratysławę dotrzeć do Polski. Na trasie peregrynacji relikwie patrona ludzi młodych, który szczególnie umiłował posługiwanie ubogim, witała między innymi młodzież, która za dwa tygodnie przybędzie do Krakowa. Trud transportu relikwii podjęło duszpasterstwo młodzieżowe diecezji turyńskiej, którym kieruje ks. Luca Ramello. Już w najbliższy poniedziałek 11 lipca od Rybnika rozpocznie się polski etap peregrynacji relikwii błogosławionego Piotra Jerzego. Zanim dotrą one 23 lipca do Krakowa, nawiedzą także Wrocław, Szczecin, Poznań, Warszawę, Lublin, Tarnobrzeg, Jarosław i Rzeszów.

S. Tasiemski OP,  Polska /rv

Więcej na: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda