Ruszyły zapisy na 31. Franciszkańskie Spotkanie Młodych

W dniach 22-28 lipca 2018 r. w Kalwarii Pacławskiej odbędzie się 31. FSM. Krakowska Prowincja Braci Mniejszych Konwentualnych zaprasza w tym roku młodzież na tydzień refleksji, niezwykłych spotkań i świetnej zabawy  pod hasłem TCHNIENIE. Temat nawiązuje bezpośrednio do osoby Ducha Świętego.

Podczas 31. Franciszkańskiego Spotkania Młodych, będziemy się starać odkrywać na nowo Boskie Tchnienie czyli Ducha Świętego, działającego w nas samych, w Kościele i otaczającym nas świecie – mówi o. Marcin Drąg, szef Franciszkańskich Spotkań Młodych.

Podczas każdego Spotkania uczestnicy mają okazję spotkać się z ciekawymi gośćmi, którzy mogą być wzorem w przeżywaniu wiary, ale i w zmaganiu się z codziennością. Tym samym stają się motywatorami dla słuchaczy. W tym roku Kalwarię Pacławską odwiedzą: reżyser Krzysztof Zanussi, autor książek oraz aktywista ks. Rafał Jarosiewicz, muzyk Tomasz Budzyński, charyzmatyk Marcin Zieliński oraz sportowiec Andrzej Tokarz. Każdy z gości prowadzi spotkanie dla wszystkich uczestników. Następnie mogą oni poświęcić swój czas na indywidualne rozmowy.

Oprócz gości i konferencji, młodzież może spodziewać się wielu atrakcji. Codziennie przewidziane są treningi fitness oraz zajęcia sportowe. Ponadto wieczorami uczestnicy będą mogli bawić się na koncertach. Na 31. Spotkaniu zagrają: Nie Ma Go Tu, Rock&Fire, Warszawska Orkiestra Sentymentalna, Fioretti, Teatr A. Po wieczornych koncertach odbędą się także seanse w kinie pod chmurką.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, chcących przyjechać na 31. FSM do zapisania się przez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.fsm.franciszkanie.pl.

Za: www.franciszkanie.pl