Home Rok Życia KonsekrowanegoRok Życia Konsekrowanego na świecie Rzym: Spotkanie z okazji Roku Życia Konsekrowanego

Rzym: Spotkanie z okazji Roku Życia Konsekrowanego

Redakcja

RzymW najbliższą sobotę, 24 października, z okazji Roku Życia Konsekrowanego odbędzie się spotkanie braci zakonnych znajdujących się w Rzymie pod hasłem “Wszyscy jesteśmy braćmi”. Zostało ono zorganizowane z inicjatywy ekipy “Tutti fratelli”  (“Wszyscy jesteśmy braćmi”) – grupy, którą tworzą bracia zakonni z różnych zgromadzeń.

Celem tego spotkania jest refleksja nad trzema propozycjami, jakie skierował papież Franciszek w kontekście Roku Życia Konsekrowanego: pamiętać o przeszłości, przyjąć przyszłość z nadzieją i żyć teraźniejszością z pasją.

Na to spotkanie złożą się trzy momenty: czas wzajemnego poznania się, czas wspólnej modlitwy jako braci oraz czas nieformalnego spotkania, braterskiej agapy.

Aby wziąć udział, należy wysłać e-mail na adres [email protected]. I by to spotkanie było odpowiednio rozpowszechnione, gdy chodzi o udział braci z poszczególnych zgromadzeń zakonnych, organizatorzy poprosili uczestników o przesłanie loga Zgromadzenia, do którego należą, a także 5 zdjęć braci, którzy udzielają się na polu apostolatu.

Powtórzmy, spotkanie to odbędzie się w najbliższą sobotę, 24 października, od godz. 17.00 do 20.00 w Domu Generalnym Braci Szkół Chrześcijańskich  przy via Aurelia 476 w Rzymie.

ANS – Rzym

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda