Home WiadomościZ kraju Saletyni – Dębowiec: Czas zakonnej odnowy

Saletyni – Dębowiec: Czas zakonnej odnowy

Redakcja

Centrum Pojednania La Salette w Dębowcu zakończyły się rekolekcje pod hasłem: „Dojrzałe człowieczeństwo – dojrzała wiara”.

Blisko 30 księży saletynów, w tym współbracia posługujący w Anglii, Czechach, Niemczech i Słowacji, w dniach 12 – 16 listopada uczestniczyło w Dębowcu w rekolekcjach zakonnych. Doroczny czas skupienia, który prowadził ks. Jacek Pawłowski MS, poświęcony był tematowi dojrzałego człowieczeństwa i dojrzałej wiary w życiu saletyna – księdza i zakonnika.

Rekolekcjonista w konferencjach i homiliach poruszał tematykę m.in.: nawrócenia, roli kryzysów w rozwoju życia duchowego, znaków wiary, dojrzałości osobowościowej i duchowej oraz wagi modlitwy. Wskazał także na postaci Abrahama, Jana Chrzciciela i Maryi, Matki Bożej jako przykładów wiary biblijnej.

Uczestnicy rekolekcji w czwartek, 15 listopada spotkali się również z ks. prowincjałem Andrzejem Zagórskim MS, który pokrótce przedstawił sprawy bieżące prowincji. To spotkanie dało okazję do braterskiej wymiany opinii i zadania pytań w najważniejszych kwestiach.

(gz)

Za: www.saletyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda