Home WiadomościZ kraju Saletyni: Święto Prowincji

Saletyni: Święto Prowincji

Redakcja

Wczorajsza uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski była dla polskich saletynów świętem patronalnym Prowincji.

Nasza Prowincja powstała w wyniku podziału Zgromadzenia na cztery prowincje podczas kapituły generalnej w 1932 roku: francuską, amerykańską, polską i brazylijską. Podział administracyjny wszedł w życie 9 lutego 1934 roku. Pierwszym przełożonym prowincjalnym został ks. Michał Kolbuch MS (1889-1957). Patronką naszej Prowincji została Matka Boża Królowa Polski.

– W tym uroczystym dniu, jako Prowincja pod Jej wezwaniem trwamy na modlitwie przed Nią i wraz z Nią uwielbiamy Boga za wielkie dzieła, które nieustannie nam czyni. (…) Obyśmy potrafili w to święto jeszcze mocniej zanurzyć się w tajemnicy wstawiennictwa Maryi, pod której opiekę nieustannie uciekamy się jako Polacy, i którą w La Salette czcimy jako troskliwą Królową w fartuchu – pisze w Liście na uroczystość NMP Królowej Polski ks. Andrzej Zagórski MS, prowincjał.

Współbraciom i wszystkim związanym z naszą Prowincją składamy serdeczne życzenia z okazji naszego patronalnego święta

(dk)

Za: www.saletyni.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda