Salezjanie: Spotkanie Krajowego Centrum Duszpasterstwa Młodzieżowego w Oświęcimiu

Na początku nowego roku duszpasterskiego spotkali się delegaci Krajowego Centrum Duszpasterstwa Młodzieżowego oraz Inspektorialna Rada Młodych, by zaplanować tegoroczne działania młodzieżowe.

Spotkanie odbyło się 8 i 9 września w Oświęcimiu. Uczestniczyło w nim sześcioro delegatów młodzieżowych z polskich inspektorii salezjanów i salezjanek oraz młodzież z Inspektorialnych Rad Młodych. Tematem spotkania były przyszłoroczne ogólnopolskie inicjatywy salezjańskiego duszpasterstwa młodzieżowego.

Dominującym problemem było zaplanowanie zlotu „MGS Poland”, który odbędzie się od 15 do 17 sierpnia 2013 r. Będzie to jednocześnie uroczyste zakończenie peregrynacji relikwii św. Jana Bosko w naszym kraju. Zlot odbędzie się pod hasłem „Spełniony Sen”.

Podczas spotkania omawiane były także bieżące sprawy duszpasterstwa młodzieżowego. Dokonano także wyboru kandydatów na europejskie spotkanie Rady Młodych, które odbędzie się 16-18 listopada w Lyonie. Wśród poruszanych tematów znalazły się także Światowe Dni Młodych w Rio.

dk. Dominik Gręda sdb
Źródło: www.pila.salezjanie.pl

Za: www.salezjanie.pl