Pallotyni – Austria: Nowy dom Prowincji Chrystusa Króla

Z dniem 1 września 2012 r. polska Prowincja Chrystusa Króla przejęła od Prowincji niemiecko-austriackiej Najświętszego Serca Jezusa dom w Wiedniu, przy ulicy Quellenstrasse.

W minionym tygodniu, w związku z inauguracją naszej pracy, odwiedzili nas znamienici goście: ks. abp Henryk Hoser SAC, ks. prowincjał Józef Lasak SAC i ks. rektor Marian Faleńczyk SAC (z francuskiej Regii Miłosierdzia Bożego). Przybyli także nasi współbracia pracujący w Austrii i księża z Prowincji NSJ.

Spotkanie rozpoczęliśmy od uroczyście celebrowanej (w licznej koncelebrze) Eucharystii pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa. Po Mszy św. przy kawie rozważaliśmy perspektywy naszej pracy w Austrii i w Europie oraz współpracy ze współbraćmi z Prowincji Niemieckiej.

Po wspólnym obiedzie udaliśmy się z naszymi gośćmi na zwiedzanie Wiednia i Katedry św. Szczepana zwieńczone wizytą u księdza kardynała Christopha  Schonborna. Spotkanie przebiegło w serdecznej, braterskiej atmosferze.

Dom przy Quellenstrasse zawsze słynął z otwartości i gościnności, a my chcemy tę tradycję kontynuować, tworząc wspólnotę życzliwą i serdeczną dla wszystkich.

Z braterskim pozdrowieniem,
Wspólnota wiedeńska

Za: www.pallotyni.org