Salwatorianie: Festiwal – Nadaj brzmienie

W dniach od 31.05 do 2.06.2018 odbył się 20 Salwatoriański Festiwal Piosenki religijnej „Nadaj brzmienie”, w którym udział wzięło 10 solistów oraz 7 zespołów. W czwartek miała miejsce Eucharystia inaugurująca spotkanie oraz integracja podczas gry w Śpiewające fortepiany.

Piątek był dniem przesłuchań, każdy zespół miał pół godziny na spotkanie z Joanną i Jackiem Koniecznymi, którzy dawali cenne wskazówki, co zrobić, aby występ był jak najlepszy. W wolnym czasie każdy uczestnik mógł skorzystać z darmowej wizyty w trzebnickim Aquaparku, nie zabrakło oczywiście wspólnych posiłków, integracji w kawiarence oraz najważniejszego punktu dnia, jakim niewątpliwie była Eucharystia. Dzień zwieńczył występ zwyciężczyni Martyny Kasprzyckiej, która wygrała zaprzyjaźniony festiwal Szukałem Was… w Zakopanym oraz koncert połączony z modlitwą i uwielbieniem zespołu NiemaGotu. Sobota była długo wyczekiwana przez wszystkich uczestników, ponieważ był to dzień przesłuchań. I tak po obradach Jury, w skład którego wchodzili: Piotr Baron – przewodniczący, o. Andrzej Bujnowski OP oraz Elżbieta Baron, przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Statuetkę Złotą Muchę za osobowość Festiwalu – Ks. Łukasz Anioł SDS – Trzebnica

Wyróżnienia honorowe:

  • Dominika Mosion – Solistka – Kraków – w nagrodę Voucher na pobyt w Hotelu Trzebnica
  • Lilianna Saternus – Solistka – Trzebnica – w nagrodę Voucher na pobyt w Hotelu „Nad Przełomem” w Sromowcach Niżnych
  • Grzegorz Bukowski – Akompaniator – Brzeg
  • Maciej Czemplik – Akompaniator – Wrocław
  • III miejsce – ex aequo Zespół Imas z Warszawy – nagroda Weekendowa sesja nagraniowa w Studio Katolik w Krakowie i Marcin Wargocki z Józefowa – nagroda Koncert podczas Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej w Zakopanem w 2019 roku
  • II miejsce – ex aequo Adam Lempart z Sułkowic i Michał Kamiński z Lipna – po 500 zł
  • I miejsce Martyna Kasprzycka – Zakopane – 1000 zł
  • Nagroda Grand Prix – ex aequo Zespół Poison777 z Warszawy i Agata i Joanna Jaworskie z Celestynowa

W sobotę wieczór po Gali finałowej, na zakończenie festiwalu wystąpił Mietek Szcześniak, który zgromadził całą salę GCKiS w Trzebnicy.  
Agata

Więcej (zdjęcia) na: www.sds.pl