Home WiadomościZ kraju Salwatorianie – Trzebinia: Wszystko wśród was niech się dzieje w miłości

Salwatorianie – Trzebinia: Wszystko wśród was niech się dzieje w miłości

Redakcja

Dnia 22 listopada 2011 roku w Trzebini rozpoczął się X Synod Prowincjalny Polskiej Prowincji Towarzystwa Boskiego Zbawiciela. Tegoroczny synod poświęcony jest pogłębionej refleksji nad życiem wspólnotowym.

Oprócz tego poruszane są aktualnie ważne kwestie związane z życiem i działalnością polskich salwatorianów w kraju i na świecie.

Mszy Św. inaugurującej, która odbyła się w kaplicy trzebińskiego Centrum Formacji Duchowej, przewodniczył superior miejscowej wspólnoty ks. Michał Pastuszka. Kazanie wygłosił przełożony Fundacji Słowackiej ks. Jacek Malaga. Prowincjał ks. Piotr Filas uroczyście wręczył krzyże misyjne nowym rekolekcjonistom i misjonarzom ludowym.

„Synod prowincjalny jest organem wspomagającym dla prowincjalatu, odbywa się przynajmniej raz w roku zwołany przez prowincjała (Statuty Prowincjalne Polskiej Prowincji Salwatorianów). W trzydniowych obradach uczestniczą zarząd prowincjalny, superiorzy wspólnot zakonnych w Polsce oraz przełożeni fundacji i regionów, które obejmują czternaście krajów niemal całego globu (36 osób).

Ojcowie synodalni wysłuchali wykładu ks. prof. dra hab. Jacka Kicińskiego pt. „Wspólnota darem i zadaniem w kontekście posługi przełożonego”. Treści w nim zawarte stały się przedmiotem refleksji w grupach roboczych.

Gośćmi pierwszego dnia synodu byli duszpasterze Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań (ks. Damian Pankowiak, ks. Kazimierz Ryszkiewicz) i Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej (ks. Maciej Szeszko) oraz Salwatoriańskiego Referatu Misji i Rekolekcji Parafialnych (ks. Roman Hamny).

Obradom przewodniczył prowincjał ks. Piotr Filas.

/sn/

Za: www.sds.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda