Home WiadomościZ kraju Sercanie – Stadniki: Złoty Jubileusz Ks. Stanisława Filipiaka

Sercanie – Stadniki: Złoty Jubileusz Ks. Stanisława Filipiaka

Redakcja

Pochodzący z Kasinki Małej ks. Stanisław Filipiak SCJ obchodzi w tym roku Złoty Jubileusz życia zakonnego.

50 lat temu w ówczesnej siedzibie nowicjatu w Pliszczynie złożył swą pierwszą profesję zakonną w Zgromadzeniu Księży Najśw. Serca Jezusowego. 23 października, w seminarium w Stadnikach razem z innymi świętował to wydarzenie.

Na uroczystości jubileuszowe ks. Filipiaka przybyli sercanie z różnych placówek. Z rodzinnej Kasinki Małej przybyła najbliższa rodzina Jubilata i znajomi. A on sam przyjechał z Raby Wyżnej, gdzie przebywa od jakiegoś czasu w domu krakowskiej Caritas na rehabilitacji. Towarzyszyły mu pracujące tam siostry nazaretanki.

Sprawowanej w kaplicy seminaryjnej Mszy św. przewodniczył wikariusz prowincjalny ks. Dariusz Salamon SCJ, który wygłosił okolicznościowe kazanie i złożył w imieniu prowincji serdeczne życzenia Jubilatowi. Potem wszyscy domownicy i goście wysłuchali program artystyczny przygotowany przez alumnów seminarium. Był czas wspólnego śpiewania, wspomnień ks. Filipiaka i serdecznych życzeń.

Ks. Filipiak do czasu choroby pracował na różnych placówkach duszpasterskich w kraju. W 1980 r. w dzielnicy Sosnowca – Środuli rozpoczął wznoszenie nowego kościoła sercanów i został pierwszym proboszczem powstałej parafii pw. Podwyższenia Świętego Krzyża. W ostatnich latach pomagał w pracy sekretariatu dla dobroczyńców w seminarium i jest spowiednikiem sercańskich alumnów.

Więcej (zdjęcia) na: www.sercanie.pl

 


SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda