Home WiadomościZ kraju Słowo prowincjała klaretynów na Święto św. Antoniego M. Klareta

Słowo prowincjała klaretynów na Święto św. Antoniego M. Klareta

Redakcja

www.klaretyni.pl“CARITAS CHRISTI URGET NOS!” Drodzy Współbracia, Misjonarze Klaretyni!

24 października obchodzimy nasze patronalne święto, wspominając naszego Ojca Założyciela – świętego Antoniego Marię Klareta. Jego zawołaniem były słowa św. Pawła: „Caritas Christi urget nos”. Są one streszczeniem ducha ożywiającego życie i posługiwanie naszego Założyciela. Razem z nim wołamy do Boga: „Błogosławiony bądź mój Boże, który tak dobry i miłosierny okazałeś się wobec mnie! Spraw, abym Cię kochał, służył z całą gorliwością i aby Cię pokochały i służyły Ci wszystkie stworzenia” (Aut 152).

W ręce Twoje, Panie, powierzamy nasze Zgromadzenie i życie wszystkich, którzy tworzymy jego część. Uczyń nas Panie narzędziami Twojej miłości i twórcami historii, która wcieli rzeczywiście wartości Twojego Królestwa w sercach ludzi, którym posługujemy.

Wszystkim składam życzenia radosnego przeżywania święta naszego Założyciela – św. Antoniego Marii Klareta. Niech On Was prowadzi w misjonarskiej posłudze, umacnia w gorliwości, wypraszając u Boga dla każdego z Was potrzebne łaski.

Z braterskim pozdrowieniem,

O. dr Krzysztof Gierat CMF – prowincjał

Za: www.klaretyni.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda