Home WiadomościZ kraju Spotkanie formacyjne werbistów polskich

Spotkanie formacyjne werbistów polskich

Redakcja

„Nazaret”, czyli czwarte spotkanie formacyjne dla werbistów Polskiej Prowincji odbyło się w dniach 3-5 grudnia 2012 roku w Domu św. Wojciecha w Pieniężnie.

Rozpoczęło się ono Mszą Świętą koncelebrowaną pod przewodnictwem ks. bp. Jacka Jezierskiego z Olsztyna.

Całe spotkanie było skoncentrowane na zagadnieniach dotyczących wiary w życiu misjonarza i świadka Ewangelii. Uczestniczyło w nim ok. 40 współbraci, w tym 28 w ślubach wieczystych. Obecny był także Prowincjał o. Andrzej Danilewicz SVD.

Na dynamikę spotkania złożyły się: konferencje wygłoszone przez o. Konrada Kelera SVD, codzienna Eucharystia z homilią, adoracja Najświętszego Sakramentu, liturgia godzin z rozważaniem biblijnym, oraz dyskusja panelowa według trzech haseł: „Wiara, powołanie, misja”, której przewodniczyli: o. Janusz Brzozowski SVD, o. Kazimierz Gergont SVD i o. Adam Michałem SVD.

Wspólne posiłki i spotkania braterskie były także okazją do przeżywania wiary i misyjnego powołania we wspólnocie. Spotkanie formacyjne zakończyło się Eucharystią, której przewodniczył i homilię wygłosił o. Piotr Sokołowski SVD.

Jan Wróblewski SVD

Za: www.werbisci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda