Home WiadomościZ kraju Stalowa Wola: Kapucyni nagrodzeni

Stalowa Wola: Kapucyni nagrodzeni

Redakcja

27 lutego w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli, wręczono nagrody z okazji Powiatowego Dnia Animatora Kultury i Sportu. Nagrodę honorową Kryształowe Serce za 2013 rok w kategorii instytucja publiczna otrzymał klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Stalowej Woli Rozwadowie za szczególnie zaangażowanie się w sprawy kultury i sportu w powiecie stalowowolskim.

Klasztor w Rozwadowie – czytamy w uzasadnieniu – jest znaczącym ośrodkiem życia kulturalnego i sportowego w naszym mieście. Bracia Kapucyni od lat znakomicie animują mieszkańców powiatu stalowowolskiego do wielu wspólnych działań. Organizacjami i inicjatywami, które znajdują oparcie w klasztornej społeczności są: Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej “Leśne Plemię”, Schola Dziecięca “Franusie”, Schola Młodzieżowa, Klub Seniora “Promyk”, Świetlica Środowiskowa “Promyczek”, Stowarzyszenie “Pokój i Dobro”, Ścianka Wspinaczkowa “Aniołów Stróżów”, Kawiarenka “Przystań”, Parafialny Klub Sportowy “San”. Efektem działania potencjału zgromadzonego w społeczności klasztornej są: Pikniki Charytatywne (odbyło się już XIII edycji), Międzynarodowy Festiwal Muzyczny (mający na koncie już XXIII edycję), cykle wykładów na tematy społeczno – polityczne, niekonwencjonalne zajęcia skupione wokół zagadnień dotyczących życia człowieka. Atmosfera otwartości i bezinteresownej życzliwości pozwala Braciom Kapucynom przełamywać bariery emocjonalne w kontaktach z ludźmi. W codziennej pracy kierują słowami: “Nie martw się o jutro, myśl by być dobrym już dziś”. To wszystko jest jasne i godne naśladowania, ale i najwyższego uznania.

Te nagrody, to wyraz uznania oraz podziękowania ludziom, którzy poprzez swoją działalność oraz osiągnięcia w dziedzinach kultury i sportu przyczyniają się do promocji Powiatu Stalowowolskiego – czytamy.

Bracia ze Stalowej Woli

Zobacz na: www.stalowawola.kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda