Święty Maksymilian inspiracją dla młodych przedsiębiorców

Święty Maksymiliana Kolbe kojarzony jest głównie z pasiakiem i męczeńską śmiercią. Ale ten święty to także niezwykły przedsiębiorca, który od zera tworzył prężnie funkcjonujące instytucje.

Każdy może brać z niego przykład – był człowiekiem, który wykorzystał w swoim życiu wszystkie dostępne możliwości. Dlatego inicjatorzy akcji Startup na Maxa poprosili Ojca Świętego, aby św. Maksymilian został patronem przedsiębiorców i startupów. Dzięki wsparciu Darczyńców, wyprodukowali także 30-minutowy film animowany przybliżający postać św. Maksymiliana jako przedsiębiorcy. Aby dotrzeć do szerokiego grona odbiorców na całym świecie i zachęcić ich do współpracy ze św. Maksymilianem w rozwoju biznesu, Fundacja Dobrych Mediów prowadzi zbiórkę „Promocja na Maxa”. Do akcji można dołączyć poprzez https://pomagam.zrzutka.pl/promocjanamaxa.

O. Maksymilian zarządzał klasztorem w Niepokalanowie, w którym żyło 700 braci – do perfekcji opracował plan dnia, by modlitwa i praca wzajemnie się uzupełniały, a bracia zmieniali w obowiązkach, by każdy pracował efektywnie i miał możliwość odpoczynku.

Ojciec Kolbe był wydawcą, drukarzem, publicystą, sprawnym zarządcą, odważnie korzystał z najnowocześniejszych wówczas technologii, stworzył jedną z pierwszych stacji radiowych o zasięgu niemal ogólnopolskim, myślał nad stworzeniem w przyszłości własnego kanału telewizyjnego, a nawet obmyślał projekt pojazdu kosmicznego. Na każdą inwestycję potrafił pozyskać fundusze, jednak nigdy pieniądze nie były celem samym w sobie, ale narzędziem do rozwoju – zarówno technologicznego, jak i duchowego człowieka. Jego pracy cały czas przyświecała idea, by wszystko, co robi, było ewangelizowaniem, docieraniem z Dobrą Nowiną do zwykłych ludzi.

Niezwykła historia św. Maksymiliana stała się żywą inspiracją do rozwoju i prowadzenia etycznego biznesu dla młodego pokolenia polskich przedsiębiorców. Maksymilian pokazał, że można być człowiekiem głębokiej wiary, a jednocześnie wizjonerem i genialnym liderem. Właśnie dlatego inicjatorzy Startup na Maxa z Fundacją Dobrych Mediów wyprodukowali film poświęcony temu Świętemu Przedsiębiorcy „Startup na Maxa – opowieść o św. Maksymilianie jakiego nie znacie”. Film jest dostępny w internecie http://bit.ly/2lhmek0

Chcemy, by informacja o nim dotarła do wszystkich tych, którzy do tej pory nie kojarzyli Maksymiliana Kolbe z wielkimi korporacjami i dobrze prosperującym biznesem – mówią organizowatorzy zbiórki. – Prosimy o wsparcie finansowe w tym wspólnym przedsięwzięciu, byśmy razem mogli utrwalić ten mało znany wizerunek wyjątkowego franciszkanina. Każdy kto wspiera promocję obrazu o Świętym Maksymilianie staje się częścią jego historii. Dzięki darczyńcom św. Maksymilian zainspiruje przedsiębiorców i ludzi biznesu do prowadzenia etycznych i prężnie rozwijających się firm. Święty Maksymilian to przecież najlepszy pośrednik dla przedsiębiorców, którzy chcą modlić się o pieniądze, aby za ich pomocą zmieniać świat na lepsze.

Nadesłała: Anna Anioł