Home WiadomościZ kraju To już 10 lat istnienia TV TRWAM

To już 10 lat istnienia TV TRWAM

Redakcja

TV Trwam istnieje już od 10 lat. Swoje nadawanie katolicka stacja rozpoczęła 10 czerwca 2003 roku w 750. rocznicę zjazdu drohiczyńskiego.  Telewizja Trwam jako jedyna stacja w Polsce transmituje w całości wizyty apostolskie Ojca Świętego. Posiada nowoczesne studia TV. Nadaje także program dla Polonii.

Fundacja Lux Veritatis – nadawca programu nieustannie podejmuje starania, aby uzyskać miejsce na cyfrowym multipleksie – tak, aby Telewizja Trwam mogła bezpłatnie docierać do każdego domu. Działania fundacji bez merytorycznych przesłanek – cały czas blokuje KRRiT – wykluczając tym samym miliony katolików w Polsce.

TV Trwam to ogromna nadzieja, że w Polsce może być coś normalnego i godnego, uczciwego, stworzonego od samych podstaw z myślą o widzu – mówi red. Anna Pietraszek, członek zarządu Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Red. Pietraszek wspomina, że kiedy uczestniczyła w początkach rozwoju tej telewizji, widziała starania o. Tadeusza Rydzyka CSsR, jakie podejmował na rzecz kształcenia młodych ludzi, którzy następnie stawali się profesjonalnymi pracownikami.

– Pamiętam małą salkę w której zaczynały się zajęcia, gdzie na tablicy rysowało się ujęcia, które będzie widać w kamerze. Dziś wszyscy Ci byli studenci są dojrzałymi profesjonalistami, wyszkolonymi wszechstronnie. Na moich oczach powstało ogromne, konstruktywne dzieło z myślą o młodych Polakach, o wartości narodowych, której to będzie służyło. Tam nie było ani chwili myśli o własnym interesie. TV Trwam jest dla mnie ogromną nadzieją, że w Polsce może być coś normalnego, coś godnego i uczciwego; stworzonego od samych podstaw z myślą o pracowniku i widzu – wspomina red. Anna Pietraszek.   

Dzieło TV Trwam doceniają Polacy w kraju i zagranicą. W sposób szczególny dają temu wyraz podczas manifestacji przeciwko dyskryminacji katolickiej stacji. Dotąd odbyło się ich blisko 170. Tylko wczoraj protestowali mieszkańcy Elbląga, Jarosława i Pułtuska. Pod protestem do KRRiT, która nie przyznała TV Trwam miejsca na multipleksie, podpisało się blisko 2,5 mln osób.

Poparcie dla starań katolickiej stacji wyraził również Episkopat Polski a także wiele samorządów, organizacji pozarządowych i środowisk społecznych.

Red. Anna Pietraszek ma nadzieję, że tym razem KRRiT przyzna TV Trwam koncesje na nadawanie cyfrowe naziemne.

– Jeżeli stałoby się tak, że TV Trwam miałaby nie dostać miejsca na multipleksie – a powiem, że ja w to nie do końca wierze, że tak źle mogłoby się stać, bo wtedy wygrałyby z potrzebą narodową, potrzebą posiadania swojej platformy wypowiedzi komunikacji katolickiej – wygrałby popłuczyny stalinizmu.  Znaczyłoby to, że nie chodzi o to, że TV Trwam jest lepsza, ciekawsza, mniej ciekawa, większa czy mniejsza, tylko chodziłoby o walkę z Kościołem i walkę z narodem. A to byłoby naprawdę smutne –dodaje red. Anna Pietraszek.

RIRM

Za: www.radiomaryja.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda