Home WiadomościZ kraju Toruń: nowy kierunek magisterski na uczelni redemptorystów

Toruń: nowy kierunek magisterski na uczelni redemptorystów

Redakcja

redemptor.plWyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej proponuje nowe studia magisterskie (drugiego stopnia) na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Wśród specjalności znalazły się: dziennikarstwo informacyjne i sztuka prezenterska oraz dziennikarstwo on-line i marketing sieciowy.

Studia dziennikarskie drugiego stopnia o profilu praktycznym to interesujące wykłady i pasjonujące zajęcia warsztatowe z wykorzystaniem szerokiego spectrum sprzętu audiowizualnego, połączone z wyjątkowymi w skali kraju możliwościami praktyk zawodowych.

Elastyczna ścieżka kształcenia umożliwia wybór jednej z dwóch nowoczesnych, atrakcyjnych i unikatowych specjalności kształcenia – dziennikarstwo informacyjne i sztuka prezenterska lub dziennikarstwo on-line i marketing sieciowy. Doskonale wpisują się one w dynamicznie zmieniającą się rzeczywistość świata mediów oraz odpowiadają na zapotrzebowanie nie tylko sektora mediów audiowizualnych, ale też sektora nowych mediów.

Dziennikarstwo informacyjne i sztuka prezenterska

Dzięki studiom na tej specjalności gruntownie przygotujesz się do pracy z mikrofonem i przed kamerą, a także w newsroomach, informacyjnych agencjach radiowych, telewizyjnych i internetowych. Będziesz mógł doskonalić umiejętności komunikacyjne, retoryczne, nauczysz się przygotowania wystąpień publicznych i budowania wizerunku medialnego.

Dziennikarstwo on-line i marketing sieciowy

Ta specjalność (przygotowana we współpracy z Instytutem Informatyki WSKSiM) doskonale wpisuje się w powstający nowy model dziennikarstwa, w którym rola dziennikarza wykracza poza klasyczne pole tworzenia treści przekazu i który w większym stopniu wykorzystuje Internet. Poznasz tu nie tylko nowe narzędzia przekazu informacji, ale też zasady funkcjonowania sieci internetowej, z naciskiem na właściwe zastosowanie elementów multimedialnych. Będziesz mógł znaleźć pracę jako specjalista do spraw reklamy internetowej oraz zarządzania portalami i sklepami internetowymi, dziennikarz on-line lub osoba odpowiedzialna za kreowanie marki w sieci.

wsksim.edu.pl


 

Nowy kierunek magisterski w uczelni redemptorystów w Toruniu

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu z radością przyjęła pozytywną opinię Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej wniosku tejże Uczelni o nadanie Wydziałowi Nauk o Kulturze Społecznej uprawnienia do prowadzenia na kierunku “dziennikarstwo i komunikacja społeczna” studiów drugiego stopnia o profilu praktycznym. Studia dziennikarskie drugiego stopnia o profilu praktycznym w Toruńskiej WSKSiM to interesujące wykłady i pasjonujące zajęcia warsztatowe z wykorzystaniem szerokiego spectrum sprzętu audiowizualnego, połączone z wyjątkowymi w skali kraju możliwościami praktyk zawodowych. Elastyczna ścieżka kształcenia umożliwia wybór jednej z dwóch nowoczesnych, atrakcyjnych i unikatowych specjalności kształcenia: dziennikarstwo informacyjne i sztuka prezenterska lub dziennikarstwo on-line i marketing sieciowy. Doskonale wpisują się one w dynamicznie zmieniającą się rzeczywistość świata mediów oraz odpowiadają na zapotrzebowanie nie tylko sektora mediów audiowizualnych, ale też sektora nowych mediów.

Warto wspomnieć, że to w bieżącym roku 2015 Polska Komisja Akredytacyjna wydała ocenę wyróżniającą dla kierunku „dziennikarstwo i komunikacja społeczna” w WSKSiM na poziomie studiów pierwszego stopnia o profilu praktycznym. Stąd też WSKSiM jest obecnie jedyną uczelnią niepubliczną kształcącą dziennikarzy, która może poszczycić się taką najwyższą oceną. Ambicją Uczelni jest aby najwyższe standardy kształcenia były również stosowane na poziomie studiów drugiego stopnia.

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna to prawdziwie inspirujące studia adresowane do osób, które wiążą swoją przyszłość zawodową z prężnie rozwijającym się dziś dziennikarstwem oraz rozumieją jak ważne jest, aby rozwijać swoje talenty pod okiem najlepszych specjalistów i z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu audiowizualnego. Oferta skierowana jest do kandydatów, którzy chcą pracować w mediach i dla mediów – nie tylko jako dziennikarze, lecz także w roli specjalistów z zakresu media relations, public relations, specjalistów do spraw komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej, rzecznika prasowego, czy doradcy ds. kontaktów z mediami. Ofertę WSKSiM kieruje także do osób pragnących podjąć pracę w redakcjach (prasowych, internetowych, radiowych i telewizyjnych).

Toruńska Uczelnia redemptorystów zapewnia wyjątkowe praktyki w mediach drukowanych, na portalach internetowych, w studiach radiowych oraz studiach telewizyjnych i filmowych. Organizacja praktyk wynika z przyjętej zasady kształcenia kooperacyjnego i obejmuje praktyki hospitacyjne, asystenckie oraz zadaniowe, bardzo dobrze przygotowujące absolwentów do przyszłej pracy zawodowej. Studenci mogą skorzystać również z bogatej oferty praktyk zagranicznych, w tym również organizowanych w ramach programu Erasmus+.

Po studiach absolwenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej mogą kontynuować naukę, podejmując studia doktoranckie z dziedziny nauk społecznych lub studia podyplomowe rozszerzające dotychczas zdobytą wiedzę. W WSKSiM proponujemy m.in. studia podyplomowe z zakresu retoryki i komunikacji społecznej, relacji międzynarodowych i dyplomacji. Absolwenci znajdują zatrudnienie w redakcjach czasopism, w radiu, telewizji, w portalach internetowych i social media, w biurach rzeczników prasowych, domach medialnych, działach kreowania wizerunku wielorakich podmiotów, agencjach produkcji radiowo-telewizyjnej, agencjach reklamowych i public relations, jednostkach samorządu terytorialnego, instytucjach trzeciego sektora, czy sztabach wyborczych. Ponadto mogą samodzielnie założyć i kierować redakcją internetową, oferującą zarówno przekaz tekstowy, jak i multimedialny oraz pracować jako osoby odpowiedzialne za kreowanie marki w sieci. Przyjęcie na studia drugiego stopnia na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna odbywa się na podstawie wyników egzaminu dyplomowego na studiach pierwszego stopnia.

Terminy składania dokumentów:

  • 15.07.2015 r. – studia stacjonarne (I termin)
  • 18.09.2015 r. – studia niestacjonarne i II termin studia stacjonarne

dr Dorota Żuchowska, WSKSiM

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda