Home WiadomościZ kraju Wielki Odpust Kalwaryjski WNMP na Górze św. Anny

Wielki Odpust Kalwaryjski WNMP na Górze św. Anny

Redakcja

OFMW dniach od  12-14 sierpnia na Górze św. Anny odbył się Wielki Odpust kalwaryjski  Wniebowzięcia NMP. W sobotnim nabożeństwie Dróżek NMP i pogrzebie NMP brało udział tysiące pielgrzymów. Na kalwarii wygłoszono pięć kazań kalwaryjskich. W nabożeństwie licznie brały udział Siostry Służebniczki Maryi Niepokalanie Poczętej, które świętują 150-lecie przybycia na Śląsk. Postać Bł. Edmunda Bojanowskiego zaprezentowała S. Laureta.

Również w niedzielę 14 sierpnia przybyło na Górę św. Anny tysiące pielgrzymów by uczestniczyć w Dróżkach chwalebnych. Na zakończenie Drożek sumę odpustową w grocie lurdzkiej odprawił i wygłosił ostatnie kazanie kalwaryjskie O. Kazimierz Malinowski OFM Conv. Po Mszy św. O. Gwardian Błażej Kurowski rozdał dyplomy jubileuszowym pątnikom. Wśród nich znalazł się pan, który po raz 70-ty pielgrzymował na Wielki Odpust Kalwaryjski WNMP. Przy dźwiękach orkiestry kalwaryjskiej odpust zakończył się procesją do bazyliki św. Anny.

Nadesłał: O. Błażej Kurowski OFM

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda