Home WiadomościZ kraju Wizyta Prefekta Kongregacji u Orionistów

Wizyta Prefekta Kongregacji u Orionistów

Redakcja

W poniedziałek 3 czerwca, gościliśmy w naszym kościele, jednego z najbliższych współpracowników Papieża Franciszka – Prefekta Kongregacji Nauki Wiary, abpa Gerharda Ludwiga Müllera. Ks. Prefekt przebywał w Warszawie na zaproszenie Ks. Kard. Kazimierza Nycza, Metropolity Warszawskiego. Wizyta w naszej wspólnocie jest związana z obchodami 90-lecia pobytu Zgromadzenia Księży Orionistów w Polsce. Abp Müller przewodniczył uroczystej Mszy św. i wygłosił homilię w której głównym wątkiem była duchowość i świętość Założyciela Zgromadzenia Małego Dzieła Boskiej Opatrzności. Na koniec ks. arcybiskup powiedział: “Życzę wam aby duch księdza Orione był zawsze obecny w waszych sercach, w dziełach miłosiedzia, które prowadzicie w Polsce i na świecie. Niech Bóg wam błogosławi”.

Pełny tekst homili znajduje się pod tym linkiem.

W imieniu zebranych czcigodnego gościa powitał ks. Prowincjał Antoni Wita. Słowa podziękowania za wizytę i sprawowanie Mszy św. wygłosił ks. Proboszcz Robert Branicki. W Mszy św. uczestniczyli księża ze Zgromadzenia księży Orionistów, księża z dekanatu, zaproszeni goście i parafianie.

Więcej zdjęć z uroczystości znajduje się pod tym linkiem.

Źródło: www.parorione.rel.pl 

Za: www.orionisci.rel.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda