Home WiadomościZ kraju Wybór nowych władz u krakowskich Braci Mniejszych

Wybór nowych władz u krakowskich Braci Mniejszych

Redakcja

24.05.2023 w powszechnym głosowaniu na Ministra Prowincjalnego Prowincji Matki Bożej Anielskiej, został wybrany brat mgr lic. Krzysztof Bobak OFM. Bracia kapitulni wybrali na stanowisko Wikariusza Prowincji brata dra Norberta Cebulę OFM.

Natomiast członkami Zarządu (definitorami) zostali:

  • Brat mgr Serafin Broniowski OFM
  • Brat mgr Cyprian Mazurek OFM
  • Brat mgr Gądek Piotr OFM
  • Brat Nikodem Gdyk OFM
  • Brat Lucjusz Wrotniak OFM

Brat mgr lic. Krzysztof Bobak OFM urodził się w 15.03.1977 w Limanowej. Do zakonu Braci Mniejszych wstąpił 14.08.1996. Profesję wieczystą złożył 04.10.2001. Święcenia prezbiteratu przyjął dnia 10.05.2003. Po święceniach kapłańskich został skierowany do pracy na krakowskich Azorach jako katecheta. Ukończył studia licencjackie na KUL – katechetyka. Następnie pełnił posługę prefekta, a później 15 lat dyrektora Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego Franciszkanów w Wieliczce. Przez ostatnie lata był Definitorem i Ekonomem Prowincji.

Zgromadzeni w jedną rodzinę franciszkańską módlmy się o siły, mądrość, odwagę i cierpliwość dla nowego Prowincjała i Zarządu na czas sprawowania tej odpowiedzialnej posługi.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda