Home WiadomościZ kraju XII Zgromadzenie Regionalne Towarzystwa Świętego Pawła

XII Zgromadzenie Regionalne Towarzystwa Świętego Pawła

Redakcja

paulus.org.pl21 września 2015 r. w Częstochowie, odbyło się uroczyste rozpoczęcie  Zgromadzenia Regionalnego Towarzystwa Świętego Pawła.

Biorą w niej udział wszyscy księża i bracia pauliści będący profesami po ślubach wieczystych oraz czasowych. W związku ze spotkaniem, do Polski przybył nasz przełożony generalny ksiądz Valdir José de Castro.

W godzinach porannych ksiądz Valdir wraz z ksiedzem Bogusławem Zemanem, przełożonym regionalnym spotkali się z księdzem arcybiskupem Wacławem Depo, metropolitą częstochowskim.

O godzinie 13.30 w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Boskiej na Jasnej Górze wszyscy uczestnicy Zgromadzenia Regionalnego uczestniczyli we Mszy Świętej, której przewodniczył przełożony generalny. W homilii ksiądz Valdir zaznaczył, że bycie apostołem oraz praca apostolska ma swoje źródło w spotkaniu z Miłosiernym Jezusem. Nawiązał w ten sposób do słów dzisiejszej Ewangelii o powołaniu na Apostoła celnika Mateusza.

O godzinie 19.00 odbyło się oficjalne otwarcie Zgromadzenia Regionalnego. Poprzedziła je wspolna modlitwa do Ducha Świętego. Pierwsze spotkanie miało charakter organizacyjny. Wybrano między innymi skrutatorów oraz moderatora zgromadzenia.

ck

Za: www.paulus.org.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda