Home WiadomościZ kraju XXII Kapituła Prowincjalna Werbistów

XXII Kapituła Prowincjalna Werbistów

Redakcja

SVDW dniu 22 września, w Misyjnym Seminarium Księży Werbistów w Pieniężnie rozpoczęła swoje obrady XXII Kapituła Prowincjalna Polskiej Prowincji Zgromadzenia Słowa Bożego (Księża Werbiści).

XXII Kapituła Prowincjalna odbywa się w 140 roku istnienia Zgromadzenia Słowa Bożego i w 80 roku ustanowienia Polskiej Prowincji Werbistów. Wpisuje się także jako ważne wydarzenie w przeżywanym w Kościele Roku Życia Konsekrowanego. Bierze w niej udział 51 werbistów reprezentujących zarząd prowincjalny oraz wszystkie wspólnoty domów misyjnych należących do tej Polskiej Prowincji.

Mszy św. na rozpoczęcie Kapituły przewodniczył ks. bp Jerzy Mazur – werbista, ordynariusz diecezji ełckiej. W swojej homilii nawiązał do hasła obecnej Kapituły: „Twórcza wierność – nasza misja w polskiej prowincji” i zachęcał do odnowienia misyjnej gorliwości i odważnego głoszenia Ewangelii w naszej Ojczyźnie.

XXII Kapituła Prowincjalna Werbistów będzie obradowała nad sposobami wprowadzania w życie postanowień XVII Kapituły Generalnej Zgromadzenia Słowa Bożego oraz wskazań wizytacji Generalnej, która odbyła się jesienią ubiegłego roku.

Kapituła zbiera się co 3 lata i jest najwyższym ciałem ustawodawczym Zgromadzenia. Jej decyzje i postanowienia są zatwierdzane przez zarząd generalny w Rzymie i stają się wiążące dla całej prowincji.

Jw. 09/2015

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda