Home WiadomościZ kraju ZAPOWIEDŹ: Międzynarodowe Zebranie Sióstr Prowincjalnych Zgromadzenia Sacre Coeur

ZAPOWIEDŹ: Międzynarodowe Zebranie Sióstr Prowincjalnych Zgromadzenia Sacre Coeur

Redakcja

W dniach od 1 do 17 września bieżącego roku w Konstancinie odbędzie się Międzynarodowe Zebranie Sióstr Prowincjalnych Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusa – Sacré Coeur, zwołane przez Przełożoną Generalną Kathleen Conan ze Stanów Zjednoczonych.

Zebranie takie odbywa się w Zgromadzeniu raz na 8 lat, jako bezpośrednie przygotowanie do Kapituły Generalnej. Prowincjalne, reprezentujące 34 kraje ze wszystkich kontynentów, spotykają się w różnych rejonach świata, by wspólnie rozeznawać, jak żyć naszym posłannictwem w nieustannie zmieniającym się świecie.

Siostry starają się odczytać wyzwania, które Bóg do nich kieruje, by później realizować je w kontekstach swoich krajów i kultur.

Dla Prowincji Polskiej Sacré Coeur jest to wydarzenie niezwykłe, ponieważ po raz pierwszy gości u siebie Prowincjalne z całego świata.

Siostry proszą o modlitwę, by to Zebranie przyczyniło się do odkrywania i ukazywania przez nie miłości Serca Jezusa w świecie.

Za: www.siostry-sc.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda