Home WiadomościZ kraju ZAPOWIEDŹ: Sympozjum naukowe z okazji 100-lecia domu misyjnego w Pieniężnie

ZAPOWIEDŹ: Sympozjum naukowe z okazji 100-lecia domu misyjnego w Pieniężnie

Redakcja

Werbistowski Dom Misyjny św. Wojciecha w Pieniężnie obchodzi jubileusz 100-lecia istnienia. Z tej okazji 29 października 2021 roku w Misyjnym Seminarium Duchownym Księży Werbistów w Pieniężnie odbędzie się sympozjum naukowe z okazji 100. rocznicy obecności werbistów na Warmii.

W trzech częściach, poświęconych historii domu, misjonarzom oraz dziełom, czternastu prelegentów przypomni duchowy, intelektualny oraz duszpasterski dorobek tego niezwykle ważnego miejsca na misyjnej mapie Polski.

Wśród prelegentów, oprócz werbistów z Pieniężna, Lublina, Nysy, Warszawy, Sankt Augustin (Niemcy) i Rymu, znaleźli się także goście z Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Sympozjum w Pieniężnie będzie miało formę mieszaną – część prelekcji wygłoszona zostanie tradycyjnie, część online, zaś część zostanie odtwrzona z nagrania.

Dopełnieniem uroczystości jubileuszowych będzie poświęcenie tablicy pamiątkowej i uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bp. Jerzego Mazura SVD, która zostanie odprawiona w kościele seminaryjnym 30 października 2021 roku.

Za: www.werbisci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda