Home WiadomościZ kraju ZAPROSZENIE: CFD – Kraków. „Miłosierni jak Ojciec”. Rekolekcje dla księży i sióstr zakonnych

ZAPROSZENIE: CFD – Kraków. „Miłosierni jak Ojciec”. Rekolekcje dla księży i sióstr zakonnych

Redakcja

foto - I_Gargano f_4W dniach 27-29 stycznia 2016 r. w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie odbędzie się sesja rekolekcyjna dla księży i sióstr zakonnych „Miłosierni jak Ojciec”.

Spotkanie w Nadzwyczajnym Jubileuszu Miłosierdzia poprowadzi Innocenzo Gargano OSB Cam. Kameduła w rzymskiego klasztoru San Gregorio al Celio jest wykładowcą patrystyki na papieskich uczelniach rzymskich, współczesnym mistrzem duchowym lectio divina, autorem wielu publikacji. Kilkakrotnie prowadził spotkania w salwatoriańskim domu rekolekcyjnym w Krakowie.

Rekolekcje przeżywane będą w klimacie pustyni, ciszy i medytacji. Rozpoczęcie 27 stycznia 2016 r. Mszą świętą o godz. 12.00; zakończenie 29 stycznia 2016 r. w godzinach południowych.

Uczestnicy rekolekcji w ciszy i w rytmie lectio divina będą prowadzeni do przemodlenia własnego powołania i misji w świetle ewangelicznych perykop o Bożym miłosierdziu. Będą mieć możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i indywidualnej rozmowy z kierownikiem duchowym.

Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia jest czasem szczególnie sposobnym, aby wyjść na pustynię i wsłuchać się w Ojca Miłosierdzia. „Jak On jest miłosierny, tak też i my jesteśmy wezwani, by być miłosierni… (…). Wszystko w działaniu duszpasterskim Kościoła powinno zostać otulone czułością, z jaką kieruje się do wiernych; nic też z jego głoszenia i z jego świadectwa ukazanego światu nie może być pozbawione miłosierdzia (…). Aby być zdolnymi do miłosierdzia, powinniśmy najpierw nastawić się na słuchanie słowa Bożego. To oznacza odzyskanie na nowo wartości ciszy, aby móc medytować słowo, które jest do nas zwrócone. W ten sposób możliwa jest kontemplacja miłosierdzia Boga i przyjęcie go jako własnego stylu życia” (papież Franciszek, bulla Misericordiae Vultus).

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda