Home WiadomościZ kraju Zaproszenie na odpust ku czci Matki Bożej Licheńskiej

Zaproszenie na odpust ku czci Matki Bożej Licheńskiej

Redakcja

Odpust ku czci Matki Bożej Licheńskiej przypada w czwartek, 2 lipca. W tym dniu w licheńskiej bazylice będzie obowiązywał niedzielny porządek Mszy św.

Pierwsze nieszpory odpustowe rozpoczną się w środę, 1 lipca, o godz. 18:00 w bazylice pod przewodnictwem ks. Piotra Kieniewicza, rzecznika Sanktuarium. Uroczysta suma odpustowa odbędzie się w czwartek, 2 lipca, o godz. 12:00. Głównym celebransem podczas Eucharystii będzie bp Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski. Drugie nieszpory odpustowe o godz. 17.00 poprowadzi ks. Janusz Bialucha, wiceprzełożony licheńskiej wspólnoty marianów.

W kościele parafialnym pw. św. Doroty Msze św. w dniu odpustu zostaną odprawiane o 7. 00 i 17. 00.

Od 2005 roku, dekretem Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, 2 lipca obchodzony jest jako wspomnienie obowiązkowe Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej w diecezji włocławskiej oraz uroczystość w licheńskim Sanktuarium. Wiąże się z tym możliwość otrzymania przez wiernych odpustu zupełnego.

Do udziału w uroczystościach odpustowych zapraszają księża marianie, opiekunowie Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.

Za: www.lichen.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda