Home WiadomościZ kraju Zauważyli “W drodze”

Zauważyli “W drodze”

Redakcja

Miesięcznik „W drodze” wydawany przez oo. dominikanów w Poznaniu został nominowany do nagrody TOTUS 2012, zwanej katolickim Noblem. Totusy przyznawane są od 2001 roku przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Nagroda wręczana jest w czterech kategoriach: Promocja człowieka, praca charytatywna i edukacyjno-wychowawcza; osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej; propagowanie nauczania Jana Pawła II; TOTUS medialny dla upamiętnienia bp. Jana Chrapka. To właśnie w tej ostatniej kategorii znalazł się miesięcznik „W drodze”, który – jak podkreślili członkowie Kapituły – opisuje zderzenie i dialog wartości chrześcijańskich ze współczesnym światem.

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia powstała w 2000 roku dla upamiętnienia pontyfikatu Jana Pawła II. Corocznie organizuje Dzień Papieski, prowadzi program stypendialny dla młodzieży i studentów oraz przyznaje nagrody TOTUS.

„W drodze” ukazuje się od 1973 roku, jest pierwszym ogólnopolskim miesięcznikiem dostępnym od stycznia br. w Kindle Store – największym na świecie internetowym sklepie amazon.com. Aktualnie to jeden z czterech polskich tytułów dostępnych na tym portalu.

Uroczyste ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród odbędzie się 13 października na Zamku Królewskim w Warszawie.

Za: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda