Home WiadomościZ kraju Zgromadzenie Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza: Kurs Muzyki Liturgicznej

Zgromadzenie Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza: Kurs Muzyki Liturgicznej

Redakcja
Trwają zapisy na roczny kurs Muzyki Liturgicznej, którego III edycja rozpocznie się w październiku 2012 r. i będzie trwać do czerwca 2013 r. Organizatorami kursu są Siostry Uczennice Boskiego Mistrza oraz Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie.Zajęcia odbywają się w ramach Centrum Liturgiczno-Biblijnego PWTW. Program obejmuje wykłady z biblistyki, liturgiki i muzyki liturgicznej oraz ćwiczenia z emisji głosu, śpiewu w scholi i chórze, a także rozważanie słowa Bożego metodą Lectio divina, uroczyste celebracje Eucharystii i Liturgii godzin.

Celem kursu jest kompetentne przygotowanie oraz formacja osób wykonujących muzykę liturgiczną podczas celebracji do pełnienia tej posługi w sposób świadomy, godny i owocny. Do udziału zaproszone są osoby konsekrowane, duchowni oraz świeccy pełniący funkcję odpowiedzialnych za muzykę liturgiczną w swoich wspólnotach czy parafiach (organiści, dyrygenci schol i chórów parafialnych), a także członkowie schol i zespołów muzycznych.

Kurs Muzyki Liturgicznej odbywa się w domu Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza w Warszawie przy ul. Żytniej 11. Pełny koszt rocznego kursu (9 zjazdów weekendowych = 180 godz. dydaktycznych) wynosi 760 zł. Program oraz pozostałe informacje umieszczone są na stronie internetowej Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza www.pddm.pl.

Za: s. M. Dolores Nowak PDDM, s. M. Aleksandra Szyborska PDDM

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda