Home WiadomościZ kraju Zmarł br. Bogumił Stanisław Basta CSsR

Zmarł br. Bogumił Stanisław Basta CSsR

Redakcja

Br. Bogumił Stanisław Basta CSsR urodził się 22 marca1934 w Przydonicy k. Gródka n. Dunajcem. Do Zgromadzenia Redemptorystów wstąpił 1 września 1949 r. w Toruniu.

Pierwsze śluby zakonne w Zgromadzeniu Redemptorystów złożył 2.08.1951w Tuchowie, a profesję wieczystą 2 sierpnia 1957 w Krakowie.

Jako brat zakonny pełnił różne posługi we wspólnotach redemptorystów, przebywając kolejno w domach zakonnych w Tuchowie, Krakowie, Braniewie, Szczecinku, Toruniu, Głogowie i Wrocławiu. Pracował jako kucharz, furtian, ogrodnik i zakrystian. Braterską opieką otaczał cierpiących współbraci – o. Antoniego Bujaka i o. Józefa Zdunka.

Szlachetne i piękne cechy osobowości br. Bogumiła widoczne były już w pierwszych latach życia zakonnego. W nowicjacie doskonale godził obowiązki kucharza i nowicjusza, co zyskało mu duże uznanie u magistra nowicjatu. Zauważano także jego bezpretensjonalność, pracowitość, pogodę ducha i poczucie humoru.

Ostatnie lata życia spędził w Tuchowie, gdzie cierpliwie znosił cierpienia spowodowane chorobami i trudności podeszłego wieku. Odszedł do Pana 1 maja 2012 roku w Tuchowie przeżywszy 78 lat w 61 roku życia zakonnego.

Pogrzeb śp. br. Bogumiła odbędzie się 4 maja w Tuchowie.

Za: www.redemptor.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda