Home Wiadomości Kraków – spotkanie oblackich rekolekcjonistów

Kraków – spotkanie oblackich rekolekcjonistów

Redakcja

W Krakowie spotkali się oblaccy misjonarze ludowi (rekolekcjoniści). Wymieniali swoje doświadczenia, a także uczyli się prowadzić rekolekcje w ramach lectio divina.

Od 18 do 20 października 2014 r. miała miejsce kolejna sesja formacyjna oblackich misjonarzy ludowych. Spotkanie odbyło się w krakowskim klasztorze księży misjonarzy (CM). Wzięło w nim udział 22 oblatów – w tym 2 kleryków z naszego obrzańskiego seminarium.

W tym roku część wykładowa została poświęcona lectio divina – coraz popularniejszej, wyrastającej z tradycji Kościoła metodzie modlitwy Pismem Świętym. Prowadzący zajęcia nie tylko tłumaczyli, czym jest ”lectio divina”, lecz wskazywali również na możliwości wykorzystania tego sposobu modlitwy zarówno w przygotowywaniu kazań, jak i w prowadzeniu rekolekcji. Wykłady prowadzili: o. Stanisław Kyc OSB, ks. Piotr Stawarz SDS oraz ks. Marcin Godawa.

Ważnymi elementami sesji obok formacji intelektualnej były: wspólna modlitwa (zwłaszcza Eucharystia z obowiązkową homilią), dyskusje na temat działalności misjonarskiej oraz braterskie spotkania.

MD OMI/Obra

Za: www.oblaci.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda