Home Wiadomości Kraków: z Maryją do Jezusa u franciszkanów

Kraków: z Maryją do Jezusa u franciszkanów

Redakcja

www.franciszkanie.plKrakowscy franciszkanie zapraszają 12 czerwca na modlitewne spotkanie z odpowiedzialnymi Wspólnoty Maryja, od której narodziła się katolicka odnowa charyzmatyczna w Kościele włoskim.

Przybędą oni do Polski wraz z ich długoletnim asystentem eklezjalnym, don Fabio Bartoli, aby uczestniczyć w animacji modlitwy nowotarskiego spotkania Jezus na Lodowisku i podzielić się niemal 40-letnim doświadczeniem modlitwy i wspólnoty.

Spotkanie modlitewne odbędzie się o godz. 19.00 w Auli bł. Jakuba przy ul. Franciszkańskiej 4, naprzeciw znanego Okna Papieskiego, po zakończeniu prezentacji książki don Fabio o Apokalipsie, wydanej przez Franciszkańskie Wydawnictwo Bratni Zew i po przedstawieniu nowej odsłony portalu franciszkanie.pl.

Rozpocznie się ono krótką prezentacją historii i tożsamości wspólnoty, po czym nastąpi około godzinna modlitwa ze zgromadzonymi przedstawicielami krakowskich środowisk modlitewnych i ewangelizacyjnych.

Wspólnota Maryja narodziła się jesienią 1976 r. z doświadczenia modlitwy osób, które pragnęły mocnego osadzenia doświadczenia charyzmatycznego, które przenikało w tamtych latach z kościołów protestanckich, w realiach tradycji i duchowości katolickiej.

Duchowość i tożsamość Wspólnoty Maryja oparła się od samego początku na równowadze pomiędzy trzema głównymi elementami: chrystocentryzmem, charyzmatycznością i maryjnością. Spotkanie z Chrystusem Zmartwchwstałym, przeżywane w przestrzeniach wspólnotowej modlitwy charyzmatycznej ma mocny wymiar maryjny, bo to właśnie Maryja jest szczególnie obecna w praktyce modlitwy i nauczania wspólnoty. Bardzo mocne jest zakorzenienie eklezjalne Wspólnoty, poprzez osadzenie w strukturze International Catholic Charismatic Renewal Services (ICCRS), oraz mocną więź z towarzyszącymi Wspólnocie biskupami i kapłanami.

Jednym z przesłań tegorocznego zlotu modlitewnego Wspólnoty w podrzymskiej miejscowości Fiuggi, w którym wzięli udział przedstawiciele krakowskich środowisk modlitewnych, było pragnienie Boga, aby poprzez Maryję dotarło do Polski nowe ożywienie religijne. Stąd obecność przedstawicieli Wspólnoty na spotkaniu w Nowym Targu, które odbywa się pod patronatem Matki Boskiej Ludźmierskiej w dzień wspomnienia Niepokalanego Serca Maryi, aby za jej wstawiennictwem modlić się o nowe owoce tego przebudzenia religijnego, które wyszło kiedyś z pobliskiego Murzasichle.

Czas spotkania:
12 czerwca 2015, godzina 19.00 – 20.30

Miejsce:
Kraków, Aula bł. Jakuba, ul. Franciszkańska 4

oficjalny portal internetowy Wspólnoty Maryja Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej

Za: www.franciszkanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda