Home Wiadomości Ks. Franciszek Mickiewicz SAC profesorem belwederskim

Ks. Franciszek Mickiewicz SAC profesorem belwederskim

Redakcja

Ks. Franciszek Mickiewicz SAC3 sierpnia 2015 r. ks. Franciszek Mickiewicz znalazł się w gronie 48 osób, które odebrały z rąk Prezydenta RP nominację profesorską.

Ks. Franciszek od 1 sierpnia 1995 r. został zatrudniony na Wydziale Teologicznym Akademii Teologii Katolickiej na stanowisku asystenta, w roku następnym zaś na stanowisku adiunkta w Katedrze Teologii Biblijnej. W 2004 r. został powołany na kierownika Katedry Teologii Biblijnej na Wydziale Teologicznym UKSW – funkcję tę sprawuje do dnia dzisiejszego. W 2006 r. został mianowany na stanowisko profesora nadzwyczajnego na Wydziale Teologicznym UKSW.

W 1992 r. podjął zajęcia dydaktyczne w Wyższym Seminarium Duchownym Księży Pallotynów (wykłady z Pisma Świętego Nowego Testamentu i teologii biblijnej). W latach 2005-2011 pełnił funkcję prefekta studiów w tymże Seminarium, programując zajęcia dydaktyczne zgodnie z Zasadami formacji kapłańskiej w Polsce. Prowadzi też wykłady z teologii biblijnej w Centrum Teologii Apostolstwa Pallottianum. W latach 1991-2006 był członkiem zespołu redakcyjnego polskiej wersji Międzynarodowego Przeglądu Teologicznego Communio. Od 2002 r. jest członkiem redakcji naukowej, utworzonej z inicjatywy Towarzystwa Świętego Pawła, pracującej nad nowym przekładem Pisma Świętego. Owocem jej prac jest opublikowanie dwóch wydań: Pismo Święte Nowego Testamentu i Psalmy. Najnowszy przekład z języków oryginalnych z komentarzem (2005 r.); Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu. Najnowszy przekład z języków oryginalnych z komentarzem (2008 r.). Owocem tej współpracy jest także Nowy Komentarz Biblijny. Ewangelia według św. Łukasza autorstwa Księdza Profesora.

Od 2004 r. ks. Franciszek jest członkiem zwyczajnym Stowarzyszenia Biblistów Polskich.
Ks. Grzegorz Kurp SAC

Za: InfoSAC 07/08/2015 [28]

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda