Home Wiadomości Miłosierdziem podziękujmy za kanonizację Jana Pawła II!

Miłosierdziem podziękujmy za kanonizację Jana Pawła II!

Redakcja

Do bycia apostołami i świadkami Bożego Miłosierdzia wzywał nas wielokrotnie Jan Paweł II – Papież Miłosierdzia. Chcemy nadal podążać jego śladami…

W liście pasterskim na II Niedzielę Wielkanocną, ustanowioną przez Jana Pawła II świętem Miłosierdzia Bożego, biskupi podkreślają, że kanonizacja dwóch papieży – Jana XXIII i Jana Pawła II – „to dar zobowiązujący, na który trzeba godnie odpowiedzieć i do którego trzeba wciąż dorastać”.

„Dziś dziękujemy Bogu za to, że Jan Paweł II, poprzez świadectwo życia, słowo i żarliwą modlitwę, stał się tak czytelnym znakiem Boga dla świata. Jako pasterz Kościoła przewodniczył mu przez 27 lat, a na progu trzeciego tysiąclecia zawierzył świat Bożemu Miłosierdziu” – czytamy w liście pasterskim.

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 27 kwietnia 2014 r., do wszystkich parafii w Polsce dotrze Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia, skąd można ją zabrać do domów i rodzin. „Dzisiejsza uroczystość kanonizacyjna jest wymownym dopełnieniem powszechnego przekonania, że był to człowiek święty. Dlatego chcemy podążać nadal jego śladami, bo mamy świadomość, że święci wychowują świętych. On jest dla nas przewodnikiem na drogach prawdy i miłosierdzia” – piszą biskupi.

Druga Niedziela Wielkanocna rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Z tej okazji biskupi dziękują za wszystkie dzieła miłosierdzia, m.in. za inicjatywy Caritas. Ukazują one „jak wiele wrażliwości i dobra kryje się w sercu człowieka żyjącego na co dzień duchem Ewangelii”. Jak podkreślają biskupi, „posługa miłosierdzia jest zadaniem każdego z uczniów Chrystusa”. Przypominają też zachętę papieża Franciszka do troski o ubogich i rozwijania „wyobraźni miłosierdzia”.

Za: www.episkopat.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda