Home Wiadomości Młodzież jedzie na Jamną

Młodzież jedzie na Jamną

Redakcja

Około 170 uczniów z dziesięciu duszpasterstw prowadzonych przez dominikanów w całej Polsce przyjedzie na początku wakacji na Forum Młodzieży Dominikańskiej, które co roku odbywa się na Jamnej.

„To nagroda dla tych, którzy w ciągu roku szkolnego udzielają się w naszych duszpasterstwach. A także okazja do tego, by się poznać, wymienić własne doświadczenia i spędzić wspólnie trochę czasu” – mówi o. Benedykt Malewski, opiekun Dominikańskiego Duszpasterstwa Młodzieży „Rejs” przy klasztorze na warszawskim Służewie i promotor duszpasterstw młodzieżowych w Polskiej Prowincji Zakonu Kaznodziejskiego.

Tegoroczne Forum Młodzieży Dominikańskiej w ośrodku na Jamnej potrwa od 29 czerwca do 5 lipca. Jego uczestnicy wezmą udział w warsztatach: pisania ikon, dziennikarskich, fotograficzno-filmowych, teatralnych i muzycznych.

Młodzież codziennie uczestniczyć będzie też razem z dominikanami we wspólnej modlitwie: jutrzni, mszy świętej, nieszporach i adoracji Najświętszego Sakramentu. 2 lipca wezmą też udział w liturgicznej wigilii przed obchodzonym nazajutrz wspomnieniem Świętego Tomasza Apostoła.

„Wiem z poprzednich lat, że doświadczenie zdobyte w czasie naszego forum jest dla wielu młodzieżowych duszpasterstw inspiracją do pracy na cały następny rok” – mówi o. Malewski.

Forum Młodzieży Dominikańskiej odbywa się na Jamnej od 2005 roku.

Za: www.dominikanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda