Home Wiadomości Monachium: MB Nieustającej Pomocy Patronką Bawarskiej Orkiestry Dętej

Monachium: MB Nieustającej Pomocy Patronką Bawarskiej Orkiestry Dętej

Redakcja

Monachium: MB Nieustającej Pomocy Patronką Bawarskiej Orkiestry DętejMuzycy Orkiestry Dętej „Harmonie Neubiberg” k. Monachium otrzymali w darze ikonę Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Patronki Zgromadzenia Redemptorystów, która od teraz będzie towarzyszyć także muzykom niemieckim.

We wtorek, 20 października, Orkiestra Dęta Harmonie Neubiberg obchodziła jubileusz 85-lecia swego istnienia. Z tej okazji w kościele św. Moniki została odprawiona Msza św. w intencji obecnych oraz zmarłych członków zespołu. Na zakończenie Mszy św. o Tomasz Sadowski CSsR podziękował wszystkim muzykom za ich obecność na uroczystościach religijnych organizowanych przez polską Parafię. Muzycy otrzymali w darze ikonę Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Patronki Zgromadzenia Redemptorystów, która od teraz będzie towarzyszyć także muzykom niemieckim.

Orkiestra Dęta Harmonie Neubiberg, od ponad dwóch lat, bierze udział w uroczystościach kościelnych organizowanych przez naszą Polską Parafię w kościele św. Moniki na Neuperlachu. Wykonuje polskie pieśni min. w czasie odpustu parafialnego ku czci Matki Bożej Królowej Polski (3 maja), uświetnia nabożeństwa fatimskie oraz wieczory kolęd.

Obecny skład zespołu to 25 muzyków. Od przeszło roku nowym dyrygentem zespołu jest pan Markus Olbrich. W repertuarze orkiestry znajdują się zarówno bawarsko-morawskie melodie ludowe jaki również niemieckie i polskie pieśni religijne.

o. Tomasz Sadowski CSsR, Monachium

Za: www.redemptor.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda