Oblaci: Katowice – zjazd NINIWY

NINIWAW Katowicach trwa zjazd młodzieży oblackiej. Ponad 220 niniwitów zgłębia od czwartku temat wolności w jej wymiarze historycznym, psychologiczno-biologicznym (uzależnienia) oraz duchowym. Całość odbywa się pod hasłem „WOW! Walka o wolność!”.

Młodzi przyjechali ze wszystkich placówek oblackich: z Wrocławia, Kędzierzyna-Koźla, Poznania, Siedlec, Lublińca, Kokotka, Bodzanowa, Gorzowa Wielkopolskiego, Iławy, Kodnia, Obry a nawet z  Łeby.

Oprócz wspólnej modlitwy i Eucharystii, młodzież NINIWY bierze udział w konferencjach, koncertach i wycieczkach. Na swoim profilu na Youtube duszpasterstwo młodzieży oblackiej udostępniło m.in. tańce przed katowickim Spodkiem.

Niniwa to duszpasterski program skierowany do młodych związanych z misjonarzami oblatami. Jest realizowany w prawie dwudziestu parafiach w Polsce. Młodzi z tego ruchu młodzieżowego dwa razy w roku uczestniczą w zjazdach w różnych miastach Polski. Im jest także dedykowany wakacyjny Festiwal Życia w Kodniu nad Bugiem. Młodzi związani z Niniwą biorą także udział w wolontariacie misyjnym młodych. Do oblackiej Niniwy należy prawie 1,5 tys. osób, a ich centrum znajduje się w Młodzieżowym Ośrodku Niniwy w Kokotku k. Lublińca na Śląsku.

OMI/Niniwa

Za: www.oblaci.pl.