Home Wiadomości Papież do młodzieży: nie pozwólcie się okraść z przyszłości

Papież do młodzieży: nie pozwólcie się okraść z przyszłości

Redakcja

RVNie traćcie nadziei i nie pozwólcie się okraść z przyszłości, która jest w waszych rękach. Z takim apelem do młodych zwrócił się Papież Franciszek. Znalazł się on we wstępie, jaki napisał do książki zawierającej niepublikowane dotąd teksty bł. Matki Teresy z Kalkuty. Książka nosi tytuł: „Kochajmy niekochanych”.

Franciszek nawiązuje do słów przyszłej świętej, która mawiała: „My nie jesteśmy organizacją pozarządową. Takie organizacje realizują projekt; my pracujemy dla Kogoś”.  Przypomina, że i o sam też często powtarza, iż „Kościół nie jest organizacją pozarządową, ponieważ pracuje dla Chrystusa i dla biednych, w których żyje Chrystus”. Papież wskazuje na znaczenie modlitwy w życiu Matki Teresy oraz pełnionych z miłością i oddaniem dzieł miłosierdzia. Młodzież wzywa, by budowała swe życie na Chrystusie.

„Wszystkich młodych proszę, by nie tracili nadziei, by nie pozwolili się okraść z przyszłości, która jest w ich rękach” – pisze Papież i dodaje: „Bądźcie budowniczymi mostów, by przełamać logikę podziałów, odrzucenia, strachu przed innymi, poświęćcie się służbie na rzecz biednych, z odwagą stawiajcie czoło życiu, które jest darem Boga. Latajcie wysoko, jak orzeł, symbol kraju pochodzenia Matki Teresy”. Ojciec Święty zachęca też młodzież, by dzieliła się wiarą z rówieśnikami, dając w ten sposób świadectwo całemu światu.

bz/ rv

Za: Radio Watykańskie.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda