Home Wiadomości Peregrynacji końca nie widać…

Peregrynacji końca nie widać…

Redakcja

Rusza kolejny rok Nawiedzenia Figury św. Michała Archanioła z cudownej Groty Objawień na Gargano.

Do tej pory Figura nawiedziła w Polsce 250 parafii, ponad sto klasztorów sióstr zakonnych, liczne szkoły, domy dziecka, noclegownie dla bezdomnych, a nawet Stadion Narodowy w Warszawie w czasie forum charyzmatycznego z o. Johnem Bashabora.

Na bieżący rok nie ma już wolnych terminów peregrynacji. Ruszyły więc zapisy na rok 2016 i 2017.

Figura św. Michała Archanioła z Góry Gargano miała nawiedzić tylko 20 parafii – miejsca, w których pracują kapłani i siostry zakonne ze Zgromadzeń Świętego Michała Archanioła. Tymczasem peregrynacji końca nie widać. Wciąż zgłaszają się nowe parafie, klasztory i inne miejsca, które chcą przeżywać czas mocy i łaski. Widać, że pomoc św. Michała Archanioła jest potrzebna na nasze trudne czasy. Przybywa również tych, którzy noszą Szkaplerz św. Michała Archanioła i odmawiają codziennie Egzorcyzm Prosty Papieża Leona XIII. Powstają też nowe wspólnoty, które w parafiach czczą największego z Archaniołów.

W programie peregrynacji znajduje się m. in.: modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów; błogosławieństwo chorych, samotnych i starszych; błogosławieństwo dzieci; modlitwa za rodziny zagrożone rozpadem i rozbiciem; konferencje i homilie tematyczne.

Kalendarium Peregrynacji na rok 2015 i 2016 znajduje się na stronie: www.michalici.pl/peregrynacja_plan

Za: Ks. Rafał Szwajca CSMA

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda