Home Wiadomości Pożegnania: s. Aneta Kunegunda Urbańska /Honoratka/

Pożegnania: s. Aneta Kunegunda Urbańska /Honoratka/

Redakcja

PożegnaniaPublikujemy informację o pogrzebie śp. s. Anety Kunegundy Urbańskiej /Honoratki/, byłej przełożonej w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Częstochowskiej w Krakowie.

S. Aneta od Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny – Kunegunda Urbańska córka Stanisława i Władysławy z d. Łukiewskiej, ur. się 16 maja 1929 r. w miejscowości Działyń – Golub, w diecezji włocławskiej.

Do Zgromadzenia została przyjęta 20 października 1948 r. Nowicjat rozpoczęła 2 lipca 1949 r. Pierwszą profesję złożyła 16 grudnia 1950 r., a śluby wieczyste 29 sierpnia 1956 r. Na pierwszą placówkę po ukończeniu nowicjatu wyjechała do Częstochowy. Pracowała najpierw w księgarni „Przezorność”, a później w kancelarii w Domu Pomocy Społecznej Caritas przy ul. Ogrodowej 35. Kolejną placówka s. Anety był dom w Łodzi przy ul. Lokatorskiej 12 i praca w charakterze nauczycielki w przedszkolu. Po pięciu latach wyjechała do Żyrardowa i w roku szkolnym 1958/59 dojeżdżała do Warszawy na kurs katechetyczny. Po jego ukończeniu podjęła pracę w Państwowym Przedszkolu nr 5 w Sosnowcu, a zamieszkała w domu w Będzinie przy ul. Kościuszki 6. W tym Przedszkolu pracowała najpierw jako nauczycielka, a po 10 latach została jego dyrektorką. We wrześniu 1987 r. podjęła obowiązki przełożonej w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Częstochowskiej w Krakowie i pracowała równocześnie jako sekretarka.

Po przeniesieniu siedziby tegoż Seminarium – z Krakowa do Częstochowy Siostry, a wśród nich i s. Aneta, nadal w nim pracowały. W 1997 r. w październiku, po zakończeniu trzeciej kadencji przełożeńskiej, zamieszkała w domu przy ul. Lokatorskiej 12 w Łodzi. Przez kilka lat pomagała miejscowej przełożonej jako jej zastępczyni i zajmowała się kaplicą. Ostatnie miesiące naznaczone były chorobą, którą znosiła z poddaniem się woli Bożej.

Zmarła 14 sierpnia 2015 r. o godz. 8.15 w domu przy ul. Lokatorskiej w Łodzi. Przeżyła 86 lat, w Zgromadzeniu 67 lat. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek 18 sierpnia w kaplicy na cmentarzu św. Franciszka, przy ul. Rzgowskiej w Łodzi. Prosimy o modlitwę za zmarłą naszą Siostrę.

Info: Siostry Honoratki

Za: archiczest.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda