Home WiadomościZe Świata Australia: zakończył się Kongres Bożego Miłosierdzia

Australia: zakończył się Kongres Bożego Miłosierdzia

Redakcja

Kontynentalny Kongres Miłosierdzia Bożego odbył się w australijskim Sanktuarium Miłosierdzia w Keysborough. Organizatorem spotkania byli księża chrystusowcy. Stanowi on etap przygotowawczy do III Światowego Kongresu, który odbędzie się w Bogocie, w Kolumbii, w sierpniu w 2014 roku.

Prelegentami Kongresu byli m. in. abp Alapati Mataeliga, metropolita diecezji Samoa-Apia, koordynator kongresów Miłosierdzia Bożego na Oceanię, ks. prof. Jan Machniak, rektor Międzynarodowej Akademii Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach, ks. Patryk Chocholski z Francji, ks. Joseph Roesch, prezenter amerykańskiej katolickiej telewizji EWTN, siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, do którego należała św. Faustyna. Hasło Kongresu brzmiało: „Łaska przez Miłosierdzie”. Podczas Kongresu m.in. zbierano podpisy pod prośbą, która zostanie wysłana do Ojca Świętego, by św. Faustynę ustanowił doktorem Kościoła. W Kongresie udział wzięło kilkuset wiernych różnych narodowości.

ks. Grzegorz Gaweł TChr, Australia

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda