Bracia Mniejsi: Papież poświęcił Korony dla Matki Bożej Podgórskiej z Torunia

franciszkanie.netW środę 29 kwietnia 2015r. na audiencji generalnej na Placu św. Piotra w Rzymie, Papież Franciszek poświęcił korony dla Obrazu Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin w naszym franciszkańskim Sanktuarium w Toruniu – Podgórzu.

W tym dniu, w czasie katechezy Ojciec Święty podkreślił znaczenie świadectwa życia chrześcijańskich małżonków i rodziny: Małżeństwo uświęcone przez Boga strzeże tej więzi między mężczyzną a kobietą, którą Bóg pobłogosławił od stworzenia świata. Jest też ono źródłem pokoju i dobra dla całego życia rodzinnego i małżeńskiego”.

Po zakończeniu katechezy Papież podchodził do poszczególnych delegacji znajdujących się w pobliżu ołtarza na placu św. Piotra. Delegację do poświęcenia koron dla Obrazu Matki Bożej Podgórskiej stanowili: Biskup Toruński – Andrzej Suski, Prowincjał Prowincji św. Franciszka w Poznaniu – o. Filemon Janka oraz Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej w Toruniu – o. Robert Nikel. Obecni w delegacji byli także Marszalek Województwa Kujawsko – Pomorskiego – Piotr Całbecki i Przewodniczący Sejmiku Województwa  Kujawsko – Pomorskiego – Ryszard Bober.

Gdy Ojciec Święty podszedł do naszej delegacji, Biskup Toruński przedstawił Papieżowi skład delegacji, a następnie poprosił Papieża o pobłogosławienie koron. Ojciec Święty na chwilę położył dłonie na koronach, a następnie je pobłogosławił. W tym czasie na Placu św. Piotra w Rzymie byli obecni także nasi współbracia z Torunia: o. Tymoteusz Bondzior i br. Bogumił Dudziński, którzy korony do poświęcania dowieźli do Rzymu samochodem.

Audiencja generalna Papieża Franciszka była transmitowana w TV Trwam, i w czasie transmisji podana została wiadomość o poświęceniu koron dla Sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej w Toruniu przez Papieża Franciszka.

Projektantem i wykonawcą koron jest p. Andrzej Bandkowski, artysta -plastyk z Wrocławia. Uroczystość Koronacji Obrazu Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin będzie miała miejsce w Toruniu na Podgórzu, w sobotę 22 sierpnia br. o godz. 12.00., na którą bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy oraz prosimy o modlitwę w tej intencji.

o. Robert Nikel ofm – kustosz Sanktuarium        

Za: www.franciszkanie.net