Home WiadomościZe Świata Bracia Mniejsi: Spotkanie nowych Prowincjałów w Rzymie

Bracia Mniejsi: Spotkanie nowych Prowincjałów w Rzymie

Redakcja

W dniach 13-26 stycznia br. odbyło się w Kurii Generalnej Zakonu Braci Mniejszych w Rzymie spotkanie wybranych w 2012 r. Prowincjałów Franciszkańskich z Ministrem Generalnym o. Jose R. Carballo OFM. W spotkaniu wziął udział o. Alan T. Brzyski, Minister Prowincjalny Prowincji św. Jadwigi z siedzibą we Wrocławiu, wybrany na urząd w kwietniu 2012 r.

Czas spotkania był okazją do zapoznania się z urzędami w Kurii Rzymskiej oraz ich funkcjonowaniem. Codzienny program zajęć obejmował wspólne modlitwy oraz wykłady dotyczące dokumentów Zakonu, funkcjonowania poszczególnych sektorów w Zakonie oraz zadań wynikających z posługi Ministra.

O. Generał osobiście przeprowadził rozmowy z każdym z Prowincjałów, dzieląc się spostrzeżeniami dotyczącymi życia i funkcjonowania poszczególnych Prowincji. Podczas spotkania miał miejsce także dzień skupienia dla uczestników, moderowany przez członków Zarządu Generalnego. W tym dniu bracia nawiedzili sanktuaria w Greccio, Fonte Colombo i La Foresta, rozważając fundamentalne kwestie dotyczące tożsamości franciszkańskiej.

Więcej (zdjęcia) na: www.franciszkanie.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda